Tonale 1140x190
Thumb content renault austral dizajn autozurnal.com 1 Thumb 36474 3 2022   all new renault austral Thumb 36473 2 2022   all new renault austral Thumb 36472 1 2022   all new renault austral Thumb content content content renault austral 2022 Thumb content renault austral dizajn autozurnal.com 2 Thumb content renault austral dizajn autozurnal.com 3 Thumb content renault austral dizajn autozurnal.com 4 Thumb content content renault megane e tech electric autozurnal.com 46

Renault Austral odhaľuje detaily interiéru. Má zaujať špičkovou kvalitou

Renault tvrdí, že interiér nového Australu, nástupcu Kadjaru, vzbudzuje dojem kvality už na prvý pohľad. Pri tejto príležitosti pripája niekoľko nových záberov, zameraných na detaily v interiéri. Renault Austral bude mať svoju svetovú digitálnu premiéru v utorok 8. marca 2022 o 9:30.

Nová generácia kompaktného SUV francúzskej značky už neponesie meno Kadjar, ale Austral. Využije spoločný technický základ s novým Nissanom Qashqai, dizajnom sa má zasa priblížiť novému elektrickému Meganu E-Tech. Podľa všetkého nie len exteriérom, ale aj podobne ladeným interiérom. Na zverejnených fotkách detailov interiéru Australu badáme niektoré dizajnové prvky, použité po prvýkrát v novom elektrickom Megane E-Tech.

Jeden z detailov nového Australu (na fotke hore), ktorý pripomína riešenie v interiéri nového Megane E-Tech (na fotke dole). Zdá sa, že palubné dosky týchto dvoch modelov francúzskej značky sa budú na seba podobať. Austral má byť konvenčnejší, stredová konzola bude riešená tradičnejšie.

Renault tvrdí, že prístrojová doska Australu je pokrytá matným a na dotyk veľmi jemným mäkčeným plastom. Svetelná lišta náladového osvetlenia prechádza až k panelom dverí, čím zvyšuje celkovú vizuálnu príťažlivosť kabíny. Kvalitné materiály, ako drevo spracované podľa japonskej techniky maki-e, pozdvihujú dizajn interiéru. Táto stolárska technika zvýrazňuje prirodzenú kresbu pomocou látkového nanášania niekoľkých vrstiev kovových pigmentov na drevo. Technika pomáha zachovať pocit zrnitosti a textúry dreva. 

Podobne ako palubná doska, aj horná časť panelov predných a zadných dverí je vystlaná mäkkou penou. Majú rovnaké dekorácie a konečné úpravy, aby si každý pasažier, bez ohľadu na to, kde sedí, užil kvalitné prevedenie bočných obkladov dverí. Stredová konzola zahŕňa opierku rúk so saténovým chrómovým lemom na jemne zrnitom kryte, ktorý je príjemný na dotyk. Dizajn, inšpirovaný svetom lietadiel a hodinárstva, evokuje precízne remeselné spracovanie. Pri posúvaní konzoly dozadu alebo dopredu vydáva mechanické cvakanie podobné zvuku ciferníka na trezore – ďalší príklad pozornosti venovanej detailom.

Čo už o novom Australe vieme?

Renault Austral nahradí na trhu staršieho súrodenca Kadjar už v prvej polovici roka 2022, jeho oficiálna premiéra už klope na dvere. Na dĺžku má mať 4,51 m a spočívať bude na aliančnej podlahovej plošine CMF-C. A tú nevyužíva nik iný, ako nový Nissan Qashqai. Austral a Qashqai si budú podľa všetkého veľmi podobní, a to nielen technikou, ale aj základnou siluetou karosérie a niektorými dizajnovými prvkami. 

Použitá platforma nám tiež môže čo-to pošepkať o chystaných motorizáciách. Podľa výborne informovaného zdroja RNews.cz sa pod kapotou objaví turbobenzínový štvorvalec 1.3 TCe, vylepšený o 12V mikro-hybridnú technológiu a v dvoch výkonových verziách 103 kW (140 k) a 116 kW (157 k). Automatická prevodovka nemá byť stará známa dvojspojková skriňa EDC, ale nové CVT-čko (rovnako ako v technicky spriatelenom modeli Qashqai). Okrem toho by mal byť v ponuke aj plne hybridný pohon E-Tech so základom v atmosférickom štvorvalci 1.6 SCe (pôvodom z Nissanu) a taktiež jeho nabíjateľná, plug-in hybridná verzia.

V neskorších fázach životného cyklu má motor 1.3 TCe nahradiť úplne nový trojvalec 1.2 TCe so 48V mild-hybridnou technikou. Má mať vyšší výkon ako 1.3 TCe, a to konkrétne 118 kW (160 k) a 147 kW (200 k). Nový Austral poteší tiež špičkovou technologickou výbavou, vrátane matrixových LED svetiel alebo riaditeľnou zadnou nápravou 4Control.

PS: Na úvodnej fotke a taktiež v článku sú použité 3D grafické ilustrácie štúdia Uness Design, vykreslené na základe oficiálnych fotiek maskovaných prototypov.

Zdroj: Renault, RNews.czUness Design