Top leaderboard 1140x190 po fdbii

SUV vyvinuté v Suzuki vyrába Toyota. Značky prehĺbili spoluprácu

Spoločnosti Toyota Motor Corporation (Toyota) a Suzuki Motor Corporation (Suzuki) začnú od augusta vyrábať nové SUV, ktoré vyvinula značka Suzuki v spoločnosti Toyota Kirloskar Motor Pvt. Ltd. (TKM). Spočiatku začnú Maruti Suzuki India Limited a TKM dodávať nové SUV ako modely Suzuki a Toyota do Indie. Ponúknu mild-hybridné pohony vyvinuté spoločnosťou Suzuki aj výkonné hybridy od Toyoty. Obe spoločnosti plánujú vyvážať novinku aj na trhy mimo Indie, vrátane Afriky.

V tejto súvislosti vyzdvihol dlhú históriu zapájania sa Suzuki do miestneho indického podnikania prezident Toyoty Akio Toyoda. Ako okrem iného pripomenul, automobilový priemysel dnes čelí rôznym výzvam, ako je elektrifikácia a uhlíková neutralita. Zároveň vyjadril presvedčenie, že využitie príslušných silných stránok Toyoty a Suzuki, poskytne indickým zákazníkom nové možnosti.

"Výroba nového SUV v TKM je projekt, ktorý môže prispieť k rastu Indie prostredníctvom poskytovania ekologickej mobility, ktorú potrebujú zákazníci“, ubezpečil prezident Suzuki Toshihiro Suzuki. Ako ďalej spomenul, je to veľký míľnik smerom k ďalšiemu prehlbovaniu spolupráce v budúcnosti.

Užšiu spoluprácu Toyoty a Suzuki podnietilo pred piatimi rokmi (v roku 2017) uzatvorenie memoranda o porozumení pre obchodnú alianciu. Odvtedy spájajú svoje sily: potenciál Toyoty v oblasti elektrifikačných technológií a potenciál Suzuki v technológiách pre kompaktné vozidlá. Spoluprácu uplatňujú nielen vo výrobe ale tiež pri rozsiahlej popularizácii elektrifikovaných vozidiel. Obchodné partnerstvo oboch spoločností zároveň vytvára podmienky pre vzájomnú dodávku vozidiel na celom svete.