Kia 1140x190
Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 8 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 1 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 2 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 3 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 4 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 7 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 5 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 6 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 8 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 11 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 10 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com 9 Thumb lambo countach autozurnal.com Thumb auta s najzaujimavejsimi menami autozurnal.ta3.com  1

Toto sú autá s najzaujímavejšími menami! (1.časť)

Či už boli (sú) skvelými autami alebo nie, títo zástupcovia si zaslúžia priestor už len kvôli menu v rodnom liste. Aj keď je označenie číselným radom logické a dáva zmysel, charizmatický názov spôsobí väčšie odlíšenie a ľudia si k pomenovaniu ľahšie nájdu cestu ako k chladnému číslu.

Posúďte sami. Napr. japonská zástupkyňa strednej triedy sa v Európe volá Mazda 6, no v Japonsku to isté auto volajú Mazda Atenza. Neviem ako vy, ale ja by som bral Atenzu (slovo odvodené z talianského attenzione) aj v Európe. Poďme však k dnešnej prvej časti seriálu "Autá s najzaujímavejšími menami". Toto je prvých desať zástupcov. Máte vášho obľúbeného favorita? Podeľte sa s nami v komentároch.  

10 aút s najzaujímavejšími menami

Lamborghini Countach

Tento superšport starej školy nie je o krásnych tvaroch. Len sa pozrite na neskoršie verzie s brutálnym bodykitom. Toto je zloba na kolesách! Karoséria z leteckého hliníka, krídlové dvere a masívny motor V12. A nie menej zaujímavé meno. Countach nebol býk, ako to býva pri iných autách značky Lamborghini. Countach čítajte "kuntáš" a vo voľnom talianskom preklade znamená "údiv mužov nad krásou žien"...

Dodge Challenger SRT Demon

Existuje pre toto auto lepšie meno? Čert na kolesách má 840 koní a očný kontakt sa s ním udržuje veľmi ťažko. Posúďte sami.

Aston Martin Valkyrie 

Môj osobný favorit dnešnej časti. Tomuto zjavu na kolesách pomenovanie zo severskej mytológie neskutočne svedčí. Valkýry boli bohyne a rozhodovali o tom, ktoré duše padlých bojovníkov sú hodné večného života vo Valhalle. 

Honda Legend

V Európe sa legendou nestala. Nie veľmi rozšírená Honda Legend však ponúkala alternatívu k zavedenej prémiovej trojici Audi A6, BMW 5, Mercedes-Benz E. Mimoriadna kvalita, skvelé autmosférické šesťvalce, špičkový podvozok a zaujímavé meno - to boli hlavné atribúty Hondy Legend.

Lancia Stratos

Talianska značka často používala grécke názvy. No pomenovanie po tamojšej vidieckej usadlosti patrí medzi ich najlepšie počiny. A motoršport naň nikdy nezabudne...

Ford Mustang

Aj keď divoké americké kone mustangy nepatria medzi úplne najrýchlejšie, vyznačujú sa veľkou húževnatosťou, silou a výdržou. A presne taký je aj Ford Mustang, ikonické meno, ktoré tu s nami bude ešte dlho žiť...

Chevrolet Corvette

Malá bojová loď - v armáde známa ako Corvette, prenechala meno legendárnemu Chevroletu. Kto by "Korvetu" nepoznal. Americké športové auto už odnedávna poskytovalo rýchlosť za pomerne nízku nákupnu cenu. A v minulosti aj krásne uhladené tvary spolu s "mrkacími" svetlami.

Dodge Viper

Jeho povahu mal v mene... Ak ste ho ako vodič dráždili, ľahko vám dal vyžrať každú jazdeckú chybu. Viper (zmija) bolo jedno z najcharizmatickejších áut a nemalou mierou sa o to zaslúžilo aj meno. Škoda, že ho zabili kvôli nízkemu záujmu...Niektoré zdroje však tvrdia, že to bolo kvôli nemožnosti namontovať hlavové airbagy, ktoré americké zákony od roku 2018 požadujú.

Mercedes-Benz AMG Hammer

Tvrdé, výstižne a legendárne meno. Ako inak nazvať "kladivo na superšporty" od Mercedes-AMG? Hammer mal evokovať rýchlosť a bezprostrednú silu, no do mena sa preniesol aj kultový hranatý vzhľad Mercedesov čias minulých. 

Land Rover Defender

Defender už desaťročia bráni pozíciu klasických nekompromisných offroadov. A pri katastrofách rôzneho druhu by ste najradšej sedeli v niečom podobnom ako Defender - silnom, odolnom a dôveryhodnom obrancovi.