Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb 01 trafic van e tech electric Thumb 02 trafic van e tech electric Thumb 04 trafic van e tech electric Thumb 03 trafic van e tech electric Thumb 05 trafic van e tech electric Thumb 07 trafic van e tech electric Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb 08 trafic van e tech electric Thumb 06 trafic van e tech electric Thumb 09 trafic van e tech electric

Tretia elektrická dodávka značky Renault

Na veľtrhu IAA Transportation v Hanoveri predstavil Renault ďalší prírastok do palety plne elektrických dodávok: Trafic Van E-Tech Electric.

Už uplynulo viac než desať rokov, keď Renault prezentovalmodel Kangoo Z.E., ktorý získal titul International Van of the Year 2012. Bol to prvý európsky sériovo vyrábaný plne elektrický ľahký úžitkový automobil. Potom prišiel na trh Master s batériovým pohonom –100 % elektrickú verziu ponúka výrobca už viac ako päť rokov. A teraz Renault predstavuje Trafic Van E-Tech Electric.

Od roku 1980 sa vo viac ako 50 krajinách predalo vyše 2,2 miliónov vozidiel z radu Trafic. Je to tretí najpredávanejší ľahký úžitkový automobil v Európe (segment Van1). Nový Trafic Van E-Tech Electric ponúka najväčšiu dĺžku vo svojej triede, modularitu a široké možnosti úprav, resp. prestavieb. Pohonnú sústavu tvorí 90-kilowattový elektromotor a batéria s kapacitou 52 kWh. V takejto konfigurácii má vozidlo dojazd 240 km (podľa metodiky WLTP – ešte nie je oficiálne potvrdený). Na dobíjanie možno použiť nabíjačku na striedavý prúd s výkonom 22kW pre rýchle nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach alebo nabíjacie zariadenie na jednosmerný prúd (50 kW) pre rýchle nabíjanie na diaľniciach.

Dĺžka modelu Trafic Van E-Tech Electric je 5080 mm alebo 5480 mm, šírka 1956 mm a výška 1967 mm, resp. 2498 mm, objem nákladného priestoru podľa verzie od 5,8 m3 do 8,9 m3 a užitočné zaťaženie až 1,1 tony. Pri variante L2 sa do vozidla zmestia predmety dlhé až 4,15 m (vďaka otvoru v deliacej stene).

Expozíciu značky Renault spestrilo predvádzacie vozidlo Hippie Caviar Motel postavenéna báze nového Kangoo L2 E-Tech Electric. Dizajnéri ho koncipovali pre dobrodruhov a na športovanie v prírode: Hippie Caviar Motel je navrhnutý tak, aby slúžil ako mobilný základný tábor, ktorý vďaka dojazdu 285 km možno operatívne a bez emisií presúvať z jednej lokality do druhej. Elektromotor má výkon 90kW (120 k), kapacita batérie je 45 kWh a nabitie na ďalších 170 km jazdy trvá len 30 minút.

Celý rad dômyselných odkladacích priestorov poskytuje dostatok možností prepravovať športové vybavenie vo vnútri aj na streche. Zadné sedadlo môžete sklopiť a máte posteľ. Nočnú oblohu si vychutnáte cez veľkú panoramatickú strechu. A strešné lišty sú pripravené na prepravu lyží.

V súlade so stratégiou Renault znižovať emisie CO2 počas celého životného cyklu vozidla sú na výrobu regálov a podlahy využité recyklované aj recyklovateľné materiály ako korok či pneumatiky.