Thumb nissan z proto teaser Thumb nissan 400z Thumb nissan proto z 1 1599523869 Thumb nissan z proto teaser  1 Thumb nissan z proto teaser  2 Thumb proto z  1

Vypočujte si zvuk Nissanu Z Proto. Dostane manuálnu prevodovku!

Nissan láka na nový Z model postupným odhaľovaním informácii a detailov. Dnes je na rade zvuk motora a upútavka na tradičnú 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Nový Nissan Z Proto bude športovým kupé zo starej školy!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Nissan pracuje na nástupcovi modelu 370Z. Japonská značka 15. septembra odhalí tajomný Nissan Z Proto, ktorý má byť prototypom (pravdepodobne) nového sériového Nissanu 400Z. Produkčná verzia sa má líšiť len v detailoch. Alebo to bude inak? Nechajme sa prekvapiť, už o pár dní sa dozvieme viac.

Nissan Z Proto so šesťvalcom a manuálom

Nissan však na svoj petrolheadský počin rád upozorňuje. Na poslednej upútavke nám ukázal, že tu sa bude radiť aj manuálne a nechýba ani zvuk šesťvalcového motora (pozrite si video). Podľa posledných informácii pôjde o dvakrát prepĺňaný 3.0 l vidlicový šesťvalec s výkonom 294 kW (400 k). Dôležitá informácia pre puristov, nový Nissan Z nemá mať žiadnu podporu elektrifikácie, teda nebude mild-hybridom. Stáť má na modifikovanej platforme modelu 370Z. 


Dizajn podľa prvých záberov skombinuje modernu a retro štýl. Línie by mali byť jednoduchšie ako pri 370Z a odkazovať na legendárny Nissan Datsun 240Z. Predné svetlé adoptovali kruhovú grafiku LED diód, aj ich tvarmi bude novinka odkazovať na ikonického pradeda. Strecha sa zvažuje dozadu "Z" štýlom, podobne ako v prípade 350Z a 370Z. Nechýba ani odznak na zadnom stĺpiku karosérie.