Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb albert biermann konci autozurnal 1 Thumb albert biermann konci autozurnal 2 Thumb albert biermann konci autozurnal 4 Thumb albert biermann konci autozurnal 3 Thumb albert biermann konci autozurnal 6 Thumb albert biermann konci autozurnal 5 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb albert biermann konci autozurnal 7 Thumb albert biermann konci autozurnal 8 Thumb albert biermann konci autozurnal 9

Albert Biermann odchádza do dôchodku. Vďačíme mu za i30 N a ďalšie skvelé autá

Albert Biermann je jeden z najuznávanejších šéfov vývoja v automobilovom priemysle. Málokto vie, že pred Hyundaiom pracoval viac ako 30 rokov v BMW a dokonca viedol vývoj športovej divízie BMW Motorsport. V posledných rokoch šéfoval kórejskej divízii N a najmä vďaka nemu vznikol úžasný hothatch Hyundai i30 N. Vďačíme mu tiež za naladenie podvozka Kia Stinger a ďalších kórejských áut.

Hyundai oznámil, že Albert Biermann, prezident a vedúci divízie výskumu a vývoja (R&D) odchádza do dôchodku, no naďalej bude pôsobiť ako výkonný technický poradca skupiny so sídlom v Európe.

Ako výkonný technický poradca bude Biermann radiť skupine pri vývoji nových produktov a budúcich technológiách, vrátane UAM, robotiky a vodíkových palivových článkov. Bude tiež podporovať vývoj elektrických výkonných vozidiel, pričom bude zohrávať kľúčovú úlohu v rozvoji talentov, odovzdávaním svojich odborných znalostí v Hyundai Motor Europe Technical Center GmbH.

„Bolo pre mňa obrovským potešením a cťou pracovať pre Hyundai Motor Group a viesť našu inžiniersku divíziu tak, aby sa stala „neprekonateľným“ výskumným a vývojovým centrom v celom automobilovom priemysle. Teraz sa naše vozidlá odlišujú od konkurencie v mnohých aspektoch a stelesňujú naše silné inžinierske znalosti a odhodlanie,“ povedal Biermann. „Kórea zostane mojím druhým domovom a všetci moji kolegovia v Hyundai Motor Group budú vždy považovaní za súčasť mojej rodiny. Rád by som pripomenul, že náš úspech bol vždy založený na silnom kolektívnom duchu mnohých talentovaných ľudí v Hyundai Group a budem si vážiť naše jedinečné úspechy, nech žijem kdekoľvek.“

„Vďaka Albertovmu neúnavnému úsiliu, neochvejnej oddanosti a obrovskej vášni pre spoločnosť sme dokázali dosiahnuť mnoho skvelých úspechov v rámci našich radov vozidiel, že by bolo nemožné ich všetky vymenovať,“ povedal Euisun Chung, výkonný predseda Hyundai Motor Group. "Jeho záväzok poskytovať tie najvyššie technické štandardy zohral kľúčovú úlohu v tom, že sa naša skupina stala jedným z popredných svetových automobilových lídrov."

Biermann sa zaslúžil o to, že kórejské značky Hyundai a Kia priniesli šoférsky zaujímavejšie autá, zamerané na vodiča a v prípade ostrých modelov na radosť z jazdy. Po tom, čo Biermann opustil BMW (kritizoval pomery v mníchovskej značke a odklon od tradičných hodnôt), u "Kórejcov" dostal voľnejšiu ruku a na produktoch to bolo ihneď vidieť.

Zdroj: Korean Cars Fans