Kia 1140x190
Thumb 8a Thumb 1a Thumb 3a Thumb 4a Thumb 2a Thumb 5a Thumb 8a Thumb 6a Thumb 7a Thumb 9a

Aston Martin a Zagato postavili ďalšie auto snov

Na svete je automobil, ktorý bez preháňania znesie označenie umelecké dielo.

Aká perfektná môže byť symbióza talianskeho dizajnu a britskej techniky ukazuje Aston Martin Vanquish Zagato.

Po 99 exemplároch kupé sa napriek cene prevyšujúcej 500 000 eur iba zaprášilo. Preto spolupráca pokračuje a jej najnovším výsledkom je roadster s doplnkovým označením Volante, teda "lietajúci". Počet vyrobených kusov  a pravdepodobne ani cena sa nemenia.

Ohnivo červený roadster s bronzovými detailmi a béžovým interiérom debutoval v kalifornskom Pebble Beach, na prestížnom stretnutí exkluzívnych vozidiel.

Aston Martin tam priviezol auto s modernou technikou, avšak mnohými odkazmi na minulosť. Pri troche predstavivosti môžete v tvaroch novinky objaviť pretekársky Aston Martin DB4 GT Zagato z roku 1960 alebo podstatne novší Aston DB7 Vantage Zagato spred štrnástich rokov. Mimoriadne efektné sú najmä okrúhle koncové svetlá, pretnuté malým spojlerom.

Dlhá predná kapota ukrýva atmosférický benzínový dvanásťvalec s objemom 5,9 litra. Konštruktéri mu v porovnaní so štandardným Vanquishom pridali vyše dvadsať konských síl, takže teraz ich produkuje 592 (435 kW). To stačí, aby roadster s usporiadaním interiéru 2+2 a osemstupňovou automatickou prevodovkou zrýchlil z pokoja na 100 km/h za 3,7 sekundy. 

Aston Martin začal prijímať objednávky, ale s dodávkou prvých kusov začne až na budúci rok.