Vw limited 1140x190  1
Thumb autobest best buy car of europe 2024 finalists Thumb section02 Thumb autobest euro finalist 2024 Thumb 2024 all new hyundai kona  1 Thumb jeep avenger bev italien italy 2022 03 min 1400x700 Thumb fiat 600e

AutoBest 2024: Nominovali štyroch finalistov a vyhlásili víťazov špeciálnych kategórií

BYD Dolphin, Fiat 600e, Hyundai Kona a Jeep Avenger sú finalistami pre ocenenie AUTOBEST 2024. Tieto novinky zabojujú o cenu Best Buy Car of Europe pre rok 2024.

Porota zložená z 31 členov z 31 krajín (svoje zastúpenie má aj Slovensko) vyberie víťaza, ktorý si odnesie prestížne ocenenie za najlepší pomer ceny a ponúkanej hodnoty. Najdôležitejšími hodnotiacimi kritériami sú cena, spotreba paliva alebo elektrickej energie, komfort, servisná sieť, dostupnosť náhradných dielov a celková univerzálnosť. Cieľom je vybrať najvýhodnejšiu kúpu roka pre široké masy a bežných motoristov. Víťaza oznámia v polovici decembra. AutoBest po výborných skúsenostiach z predchádzajúcich ročníkov zorganizuje záverečné testy v rakúskom Teesdorfe koncom novembra. Prebehnú v spolupráci s Rakúskym automobilovým klubom OAMTC, ktorý poskytne skúšobný areál.  

Poznáme však víťazov špeciálnych kategórii AutoBestu pre rok 2024. Porota zvolila značku Porsche za víťaza ocenenia COMPANYBEST 2024. Nemecký prémiový výrobca automobilov si ocenenie odnáša za úspešné prekonanie obdobia pandémie a za výrazný nárast predajov v roku 2023. Porsche tiež podľa plánu rozširuje svoj rad elektrických vozidiel, pričom modely Macan a Cayman 718 sa zaradia po bok Taycanu už v blízkej budúcnosti. Všetky tieto skutočnosti presvedčili porotu AutoBest, aby udelila COMPANYBEST 2024 práve značke Porsche.

Denis Le Vot, výkonný viceprezident a generálny riaditeľ značky Dacia je najnovším účastníkom v Sieni slávy MANBEST 2024. Denis je skúsený vrcholový manažér skupiny Renault so silnými odbornými znalosťami, vďaka ktorému značka Dacia prešla transformáciou a je jednou z najúspešnejších automobilových značiek súčasnosti s chystanými novými modelmi ako Bigster a ďalšími sebavedomými plánmi do budúcna.

Najnovším členom Siene slávy DESIGNBEST 2023 je Gilles Vidal. Jeho kariéra trvá tri desaťročia, vrátane pôsobenia v Citroene, Peugeote a v Renaulte, kde je súčasným viceprezidentom pre dizajn. Gilles formoval niektoré z najúspešnejších modelov na európskom trhu a zároveň vytvára množstvo nezabudnuteľných koncepčných automobilov.

Celkovo vyhlasuje AutoBest osem ocenení. V najbližších týždňoch oznámi víťazov kategórii ECOBEST, SAFETYBEST, SMARTBEST, SPORTBEST a TECHNOBEST. 23. ročník slávnostného odovzdávania cien AUTOBEST sa uskutoční v Luxembursku v roku 2024. Presný termín oznámi organizácia neskôr.