Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb cupra ateca 01 hq Thumb cupra ateca 04 hq Thumb cupra ateca 03 hq Thumb cupra ateca 02 hq Thumb cupra formentor 01 hq Thumb cupra formentor 03 hq Thumb cupra formentor 04 hq Thumb cupra formentor 02 hq

CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition: Špeciálne "limitky" s väčšou dávkou štýlu

CUPRA vytvorila dve verzie s označením Tribe Edition svojich modelov Formentor a Ateca, ktoré vznikli v Barcelone. 

Tribe Edition stavia na individualite každého vozidla, ktorému pridáva nový štýl sviežimi novými farbami karosérie, špecifickými diskami kolies z ľahkej zliatiny, ako aj detailmi na karosérii a v interiéri.  Verzia CUPRA Formentor Tribe Edition, pre ktorú sú k dispozícii všetky motory skupiny VZ – teda 2.0 TSI s výkonom nad 180 kW (245 k), dodáva prvému modelu vyvinutému exkluzívne pre značku CUPRA, väčšiu exkluzivitu. Vysoko výkonné crossover-SUV tým získava ešte výraznejší vzhľad.

Komplet vybavenie zahŕňa nápisy CUPRA vo vyhotovení tmavého chrómu, ako aj masku chladiča, obklady karosérie, kryty vonkajších spätných zrkadiel a disky kolies z ľahkej zliatiny matne čiernej farby. Všetky tieto prvky umocňujú športový charakter. Vonkajší vzhľad ďalej dopĺňa nový exkluzívny sivý odtieň laku karosérie Cliff Grey, ktorý je alternatívou k čiernej farbe Midnight Black.

CUPRA Formentor Tribe Edition má čierny interiér s špeciálnymi športovými sedadlami, potiahnutými mikrovláknom Dinamica v kombinácii s kožou Nappa. Kovové pedále majú vyhotovenie tmavého hliníka (Dark Aluminium). 

CUPRA Ateca Tribe Edition nadväzuje na výkonný základný model a umocňuje ho atraktívnym vonkajším vzhľadom a výrazným interiérom.
Odtiene laku karosérie Magic Black a Dark Camouflage sú zladené s novými exkluzívnymi 20-palcovými diskami kolies v dvojfarebnom vyhotovení – kombinácii matne čiernej a medenej farby. Brzdiče kotúčových bŕzd Brembo sú lakované medenou farbou. Ďalším rozlišovacím znakom zvláštnej verzie Tribe Edition sú nápisy CUPRA vo vyhotovení čierneho chrómu. 

Modifikácie v interiéri zahŕňajú predné škrupinové športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy potiahnuté mikrovláknom Dinamica v kombinácii čiernej a sivej farby Shark Grey. CUPRA Formentor Tribe Edition a CUPRA Ateca Tribe Edition sa začnú vyrábať koncom roka 2022.