Suv bonus electric bannery 1140x190 02
Thumb daf dostal objedn vku na 1500 truckov 1 Thumb daf dostal objedn vku na 1500 truckov 2

DAF dostal objednávku na 1500 truckov

Popredná britská lízingová spoločnosť Asset Alliance Group si objednala flotilu 1500 truckov značky DAF s dieselovým aj elektrickým pohonom.

V polovici marca DAF Trucks prijal zákazku na 1500 dieselových i elektrických truckov. Klientom je Asset Alliance Group, ktorá poskytuje krátkodobé i dlhodobé lízingové služby. Objednávka zahŕňa trucky novej generácie DAF XF a XG pre diaľkovú, resp. ťažkú nákladnú dopravu a tiež modely DAF LF a DAF XD pre distribúciu tovarov a špecifické aplikácie. Minimálne 75 vozidiel z tejto objednávky bude mať plne elektrický pohon. Súčasťou kontraktu sú kompletné balíky „Opravy a údržby DAF“, o servis truckov sa bude starať dealerská sieť DAF, v ktorej je vyše 130 prevádzok v Spojenom kráľovstve a Írsku.

„Táto obrovská objednávka zabezpečuje toľko nákladných vozidiel, koľko potrebujeme na udržanie kvality nášho vozidlového parku a vysokej úrovne prevádzky. Takže našich súčasných zákazníkov budeme môcť naďalej zásobovať výnimočnými, modernými a hospodárnymi vozidlami. Zároveň pritiahneme nové firmy k rýchlo sa rozvíjajúcim trhom s elektrickými vozidlami,“ povedal Marc Mellon, riaditeľ pre spravovanie aktivít v Asset Alliance Group. 

Nákladné vozidlá DAF nastupujúcej generácie využívajú výhody novej legislatívy o hmotnosti a rozmeroch, čo podporuje ich prvotriednu výkonnosť v elektrickej aj dieselovej verzii. Výrobca dodá celý dohodnutý sortiment vozidiel v priebehu troch rokov.

Modely DAF XF, XG a XG+ získali titul Truck of the Year 2022 a nový DAF XD zvolili za Truck of the Year 2023. Od ocenených produktových radov XF a XD sú odvodené elektrické modely XD a XF, ktoré sa začnú vyrábať na jar 2023 a poskytnú dopravcom dojazd až 500 km na jedno nabitie batérií. Distribučný DAF LF s batériovým elektrickým pohonom má jazdný dosah vyše 270 kilometrov. Okrem palety e-truckov dodáva DAF svojim zákazníkom aj súpravu nabíjačiek PACCAR a ponúka špecializované poradenstvo i školenie vodičov na ceste k udržateľnej budúcnosti.

Na snímke pred elektrickým distribučným truckom DAF LF je Russell Patmore, riaditeľ predaja nákladných vozidiel v spoločnosti DAF (vľavo) a Willie Paterson, generálny riaditeľ Asset Alliance Group.