Kia 1140x190
Thumb 01 daf predstavuje nov  trucky Thumb 03 daf predstavuje nov  trucky Thumb 04 daf predstavuje nov  trucky Thumb 02 daf predstavuje nov  trucky Thumb 05 daf predstavuje nov  trucky Thumb 06 daf predstavuje nov  trucky Thumb 07 daf predstavuje nov  trucky Thumb 09 daf predstavuje nov  trucky Thumb 10 daf predstavuje nov  trucky Thumb 08 daf predstavuje nov  trucky

DAF predstavuje nové trucky XF, XG a XG⁺

Na prahu leta DAF prezentoval novinky, ktorých produkcia sa začne na jeseň tohto roku. Výrobca avizuje, že nové modely XF, XG a XG+ prinesú maximálnu kvalitu, o 10% lepšiu palivovú efektívnosť, kompletný balík prvkov pasívnej a aktívnej bezpečnosti i ďalší level v dizajne truckov.

Európska komisia zaviedla nové predpisy týkajúce sa hmotností a rozmerov. Cieľom zmien je posunúť limity z hľadiska zníženia emisií CO2, ale tiež v oblasti bezpečnosti cestnej premávky a pohodlia pre vodiča. Spoločnosť DAF je prvý z európskych výrobcov nákladných vozidiel, ktorý využíva rozšírené možnosti vytvorené legislatívou a prichádza s atraktívnym, veľmi aerodynamickým dizajnom.

XF ďalšej generácie

Prvý DAF XF vstúpil na trh v roku 1997 a odvtedy sa vo vyše 50 krajinách predalo 650 000 vozidiel z tohto produktového radu. Jeho kvality dokumentuje fakt, že rôzne generácie modelu XF získali trikrát prestížne ocenenie „International Truck of theYear“. Teraz DAF predstavuje ďalšiu generáciu modelu XF. Vyznačuje sa kabínou novej konštrukcie predĺženou vpredu o 160 mm pre výrazne lepšiu aerodynamiku, výbornú energetickú účinnosť a najnižšie emisie CO2. Nová generácia modelu XF má oproti svojmu predchodcovi o 75 mm nižšiu základňu kabíny (v porovnaní s typmi Super SpaceCab a SpaceCab), čo v kombinácii s veľkým čelným sklom a nízkou spodnou líniou okien prináša výborný priamy výhľad spoza volantu. Vnútorná výška v interiéri je medzi 1900 a 2075 mm.

Prémiové rady XG a XG+

Okrem radu XF predstavuje DAF dva top modely XG a XG+. Okrem prednej časti predĺženej o 160 mm majú zadnú sekciu kabíny dlhšiu o 330 mm a vďaka tomu ponúkajú špičkový priestor pre prácu, pobyt a spánok. Základňa kabíny modelov XG a XG+ je o 125 mm vyššie ako pri vozidlách XF novej generácie. Podlaha poskytuje optimálnu kombináciu ľahkého prístupu s iba tromi schodíkmi a ideálnu polohu na sedenie s vynikajúcim výhľadom. Pre všetky nové produktové rady je k dispozícii kamerový systém, ktorý nahrádza hlavné a širokouhlé zrkadlá. Interiér kabíny DAF XG ponúka výšku pre státie od 1980 mm do 2105 mm.

Pokiaľ ide o vnútorný priestor, s hodnotou 12,5 mnový model DAF XG+ prekonáva až o 14 % súčasný najväčší typ XF Super SpaceCab. Zvýšená strecha umožnila zväčšiť maximálnu výšku v interiéri až do pôsobivých 2220 mm. Špičkový produktový rad značky DAF podľa informácii výrobcu „ponúka oslnivú úroveň pohodlia, ktoré je v celom odvetví unikátne. To všetko v kombinácii s najlepšou aerodynamikou v našom odvetví.“

Atraktívny a praktický dizajn

Nové modely dostali výrazný vonkajší dizajn. Predná časť kombinuje estetické hľadiská s požiadavkami danými predpismi. Výsledkom je aerodynamický tvar a zvýšená bezpečnosť pre zraniteľných účastníkov cestnej premávky. Štýlová maska chladiča s chrómovanými prvkami je zakončená výraznou lištou s logom s lesklým motívom,výrazná mriežka zdôrazňuje predĺženú prednú časť. Elegantne navrhnutý integrovaný oceľový nárazník má kompozitný povrch a pozostáva z troch častí, čím sa zredukujú náklady na opravu v prípade poškodenia. Svetlomety a denné svetlá s technológiou LED patria ku kľúčovým prvkom dizajnu exteriéru. Atraktívny vzhľad kabíny podporujú LED strešné svetlá Skylights (pri modeloch XG a XG+ v štandardnej výbave).

V novej generácii vozidiel DAF boli použité iba najlepšie materiály: pri konštrukcii kabíny je to ľahká a vysoko pevná oceľ, v interiéri sa hojne aplikujú prvotriedne materiály príjemné na dotyk a koža. Pre zabezpečenie špičkovej kvality absolvovali vozidlá počas vývoja vyše 20 miliónov kilometrov – pri testovaní funkčnosti, životnosti, spoľahlivosti a tiež v rámci prevádzkových skúšok u zákazníkov. Výroba modelov XF, XG a XG+ sa začne v októbri 2021.