Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb nova insignia crossover Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 1 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 2 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 3 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 4 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 5 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 6 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 7 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 8 Thumb content opel insignia facelift 2020 autozurnal 11

Ďalšia rana strednej triede? Z novej Insignie môže byť crossover!

Bohužiaľ, z dielní Opel prichádza pre mnohých fanúšikov smutná správa. Nová generácia Opel Insignia by sa mohla pretransformovať na módny crossover, tvrdí AutoExpress.

Športovo elegantnej karosérii s nízkou siluetou môže v roku 2022 odzvoniť...

Opel nedávno predstavil faceliftovanú Insigniu, ktorá ponúkne dynamickejší dizajn a zaujme aj na ďalších frontoch. Nedávno sme o modernizovanej zástupkyni strednej triedy písali. Ak teda máte na Insingiu zálusk a chcete ju dostať ešte s "klasickou" karosériou v podobe liftbacku alebo kombi, neváhajte a kupujte. Zo skvele jazdiaceho a zároveň komfortného korábu s nízkou siluetou a športovým akcentom môže byť počnúc ďalšou generáciou poňatím úplne iný typ auta - veľkopriestorový crossover.

Nová Insignia môže byť radikálne iná

Súčasná Insignia stojí ešte stále na základoch Oplu, teda na platforme, ktorú vyvíjali pod taktovkou GM. Nová generácia adoptuje základy skupiny PSA, konkrétne modulárnu platformu EMP2, na ktorej stoji Peugeot 308, 508, 3008, 5008 alebo Citroen C5 Aircross a iné. Podľa informácii magazínu AutoExpress je vysoko pravdepodobné, že nová Insignia zmení identitu a stane sa z nej veľký crossover. Vymierajúca klasická stredná trieda s klesajúcimi predajmi na úkor crossoverov a SUV by tak mohla prísť o ďalšieho zaujímavého zástupcu. Áno, klasickú strednú triedu zabíjajú módne crossovery a SUV, ktoré ju v niečom nahradia, no pocity za volantom a kvalitu jazdy mnohých áut segmentu D zatiaľ nahradiť nedokázali.

Odporúčame:

TEST Opel Corsa 1.2 GS Line: Ľahkonohá a "hot"
 

"Priemysel sa pýta, čo bude nasledovať po ére SUV", hovorí Stephen Norman, šéf britskej divízie Vauxhall. "Veríme, že Insignia bude práve tým produktom. Pôjde o jednu z najväčších zmien identity v histórii značky", dodáva. Veľké zmeny značia od podlahy zmenený koncept auta. Norman nič oficiálne nepotvrdil, no AutoExpress tvrdí, že z rozhovoru vycítili zmenu Insignie na niečo, čo bude pripomínať mix MPV a SUV. Chcete príklad? Renault Espace poslednej generácie... AutoExpress v článku tiež zverejnil, ako by nová Insignia mohla vyzerať. 

Nová generácia Insignie s francúzskymi základmi by sa mala svetu ukázať v roku 2022. 

Zdroj: AutoExpress