Vw limited 1140x190  1
Thumb dod vka roka 2023  1 Thumb dod vka roka 2023 3 Thumb dod vka roka 2023 2

Dodávka roka 2023: Volkswagen ID. Buzz Cargo

Titul Van of the Year 2023 získal úplne nový koncept ľahkého úžitkového automobilu od Volkswagenu – model ID. Buzz Cargo.

Odborná porota zložená z 24 novinárov, špecialistov na úžitkové vozidlá z celej Európy,  udelila ocenenie Van of the Year 2023 plne elektrickému Volkswagenu ID. Buzz Cargo. Víťaz získal 110 bodov, o desať viac ako najbližší vyzývateľ, ktorým bol nový Ford Pro E-Transit. Na 3. mieste sa spoločne umiestnili Renault Kangoo E-Tech Van, Nissan Townstar Zero-Emission a Mercedes-Benz eCitan. Ďalšími kandidátmi, ktorí sa dostali do užšieho výberu, boli nové modely Fiat Doblò a Fiat Scudo. Zhodou okolností všetky tri pódiové pozície obsadili dodávky s elektrickým pohonom. Výsledky volieb dodávky roka oznámil Jarlath Sweeney, predseda poroty International Van of the Year, na slávnostnom podujatí „Hviezdy roka“ počas novinárskeho dňa na výstave IAA TRANSPORTATION v nemeckom Hanoveri. Cenu Van of the Year 2023 si prevzal Dr. Carsten Intra, generálny riaditeľ spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá (na snímke vpravo).

Jarlath Sweeney na adresu víťaza povedal: „Nestáva sa často, aby sa objavil úplne nový koncept dodávky a okamžite vstúpil na trh. Model ID. Buzz je názorným príkladom a toto najvyššie ocenenie v priemysle ľahkých úžitkových vozidiel si plne zaslúži. Blahoželáme tímu konštruktérov z Volkswagenu Úžitkové vozidlá k vytvoreniu tohto jedinečného automobilu, ktorý je ideálny pre ekologické mestské prostredie. Vyjadruje futuristický a prvotriedny štýl, no zároveň sa vracia k pôvodnému Transporteru T1 spred 70 rokov s kapotou v tvare V, výrazným znakom VW a krátkymi prevismi karosérie.

Pri preberaní trofeje bol Dr. Carsten Intra plný optimizmu: „Náš ID. Buzz Cargo je Van of theYear 2023! Prvé objemy objednávok z našich trhov ukazujú, že náš nový ID. Buzz Cargo je pre zákazníkov ten správny model, ktorý prišiel v správnom čase. Kdekoľvek sa objaví, vyvoláva emócie a táto nová forma mobility dostáva aj patričné uznanie. Najväčším ocenením je však hlasovanie vysoko rešpektovanej poroty. Získanie tohto významného ocenenia International Van of theYear je pre nás veľká česť! V mene celého tímu Volkswagen Úžitkové vozidlá by som sa za to chcel členom poroty veľmi pekne poďakovať. Sme nesmierne hrdí a toto ohodnotenie našej práce vnímame ako motiváciu pokračovať ako doteraz: Ponúknuť každému z našich zákazníkov to správne úžitkové vozidlo.“

Ocenenie International Van of the Year má za sebou už 31. ročník. Teraz sa porota sústredila na to, akou mierou prihlásení kandidáti prispievajú k efektívnosti, bezpečnosti, udržateľnosti a ekologickým štandardom v sektore ľahkých úžitkových automobilov.