Kia 1140x190
Thumb 01b dpb zarad na linky modern minibusy Thumb 03 dpb zarad na linky modern minibusy Thumb 02 dpb zarad na linky modern minibusy Thumb 01a dpb zarad na linky modern minibusy Thumb 04 dpb zarad na linky modern minibusydopytov tla idl pri kab ne vodi... Thumb 05 dpb zarad na linky modern minibusy bezpe nostn kamerov syst m Thumb 06 dpb zarad na linky modern minibusy Thumb 07 dpb zarad na linky modern minibusypalubn po ta monitor kamerov h... Thumb 08 dpb zarad na linky modern minibusy

DPB kúpil moderné minibusy

V priebehu decembra Dopravný podnik Bratislava (DPB) nasadí do premávky štyri nové nízkopodlahové minibusy. Na linkách, ktoré vedú v kopcovitých častiach mesta, nahradia staršie, už 12-ročné vozidlá.

Vo vozidlovom parku bratislavskej mestskej hromadnej dopravy pribudlo kvarteto minibusov Rošero First FCLEI, ktoré na báze modelu IVECO Daily postavila firma Rošero-P zo Spišskej Novej Vsi.Vozidlá s vonkajšími rozmermi 7990/2350/2900 mm (d/š/v) a celkovou hmotnosťou7200 kg majú prepravnú kapacitu 32 cestujúcich, z toho 14 sediacich. V interiéri nízkopodlahových minibusov je tiež priestor pre cestujúcich s detským kočíkom alebo invalidný vozík.Vnútrajšok vozidla jeladený v troch odtieňoch sivej farby, koženkou čalúnené sedadlá sú v červenom a modrom vyhotovení – modré prioritne pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou.

Vozidlá sú vybavené výkonnou klimatizáciou, kamerovým systémom, LED svetlami, Wi-Fi pripojením a USB portmi. Nové minibusy DPB poskytnú cestujúcim prehľadné zobrazovanie informácií prostredníctvom vonkajších informačných tabúľ i vnútorného displeja v prednej časti vozidla. K výbave patrí označovač cestovných lístkov s prípravou na platbu bankomatovou kartou a napr. aj funkcia hlásenia linky a smeru pre nevidiacich cestujúcich. Dôležitým technickým parametrom bola šírka vozidla a jeho zadný nájazdový uhol, aby bolo vozidlo schopné prekonávať komplikované prejazdy úzkymi ulicami a zvládnuť aj kopcovité úseky.

Pracovisko vodiča je od priestoru cestujúcich oddelené sklenenou stenou. Ponúka moderný dizajn a komfort, pohodlné sedadlo, ergonomicky usporiadané ovládacie prvky, chladiaci box a dostatočne veľký priestor na odloženie osobných vecí.