Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb elektrick  freightlinery 1 Thumb elektrick  freightlinery 3 Thumb elektrick  freightlinery 2

Elektrické Freightlinery v livreji Coca-Cola

Daimler Truck North America dodal spoločnosti Reyes Coca-Cola Bottling (RCCB) dvadsať ťahačov Freightliner eCascadia s batériovým elektrickým pohonom. Sú to prvé trucky ťažkej triedy s nulovými emisiami v kalifornskej flotile RCCB a budú distribuovať nápoje na juhu štátu Kalifornia.

Freightliner eCascadia ponúka rôzne konfigurácie batérií, resp. hnacej nápravy a podľa toho poskytuje dojazd približne 250, 350 alebo 370 kilometrov, takže je vhodný na krátke a regionálne trasy s nabíjaním v depe. Elektrická flotila bude využívať 20 nabíjacích staníc typu Detroit eFill v stredisku RCCB v meste Downey (juhovýchodne od centra Los Angeles). Pohonná sústava Detroit ePowertrain garantuje podľa výrobcu potrebný výkon, účinnosť i spoľahlivosť a krátke časy nabíjania (2,5 až 3 hodiny na 80 % kapacity).

Bezproblémovú integráciu ťahačov eCascadia do vozidlového parku manažuje poradenská služba Detroit eConsulting pre efektívne hospodárenie s energiou. Režim nabíjania e-truckov optimalizuje Detroit Charger Management System.

Ťahače eCascadia s plne elektrickým pohonom sú pripravené znížiť spotrebu nafty o 150 000 litrov ročne, a to je v súlade so širšou iniciatívou RCCB zredukovať emisie uhlíka o 30 % do roku 2030.

„Naša spolupráca so spoločnosťou Reyes Coca-Cola Bottling predstavuje významný míľnik v podpore udržateľnej dopravy,“ povedal David Carson, senior viceprezident pre predaj a marketing v Daimler Truck North America. „Integrácia vozidiel Freightliner eCascadia do flotily RCCB ukazuje, že obchodná a environmentálna zodpovednosť môžu ísť ruka v ruke a to všetko súčasne s podporovaním inovácií i efektívnosti.“

Reyes Coca-Cola Botling vyrába a dodáva produkty značky Coca-Cola do supermarketov, obchodov, reštaurácií, športovísk, podnikov, zdravotníckych zariadení i škôl v 10 štátoch USA. Má 57 prevádzok na plnenie fliaš vrátane 9 výrobných centier.