Vw vypredaj skladov 1140x190

Európskym Autom roka 2021 je Toyota Yaris. Porazila šesticu "Európanov".

Európskym Autom roka 2021 (COTY 2021) sa stáva japonská Toyota Yaris! Získala viac bodov ako nový Fiat 500, Cupra Formentor alebo Škoda Octavia. Jediný zástupca z krajiny vychádzajúceho slnka porazil šesticu modelov európskych značiek.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo v Ženeve dnes 1. marca 2021 a vysielali ho v priamom prenose na web stránke ženevského medzinárodného medzinárodného autosalónu, ktorého tím usporiadal slávnostné vyhlásenie už desiaty rok po sebe.

59-členná porota zložená z automobilových novinárov z 22 krajín vybrala víťaza spomedzi siedmich finalistov. Významným ocenením európske „Auto roka 2021“ sa môže pýšiť Toyota Yaris. Odborná porota jej udelila najviac bodov a s výrazným náskokom zvíťazila pred novým Fiatom 500 a Cuprou Formentor. Mimochodom, medzi 2. a 3. miestom vznikol iba jednobodový rozdiel! 

Matt Harrison, výkonný viceprezident spoločnosti Toyota Motor Europe povedal: „Pre spoločnosť Toyota je to veľká česť a rád by som poďakoval členom poroty za ich zváženie a uznanie. Rád by som tiež využil túto príležitosť a ocenil vášeň a zanietenie našich vývojových tímov v Európe a Japonsku. Toto je najlepší Yaris vôbec a rovnako, ako to zamýšľal Akio Toyoda, už teraz vyvoláva úsmev na tvári našich zákazníkov.“ Anketa COTY (Auto roka) je tu s nami už od roku 1964. 

Výsledky hlasovania prestížnej ankety „Auto roka 2021“:

Toyota Yaris:                                 266 bodov

Fiat New 500:                               240 bodov

Cupra Formentor:                        239 bodov

Volkswagen ID.3.:                       224 bodov

Škoda Octavia:                             199 bodov

Land Rover Defender:                164 bodov

Citroën C4:                                     143 bodov

Advertisement