Continental 09 2020 1140x190

Faceliftovaný VW Polo 2021 sa inšpiruje Golfom. Tu sú prvé zábery

V roku 2021 prebehne facelift VW Polo. Na fotkách decentne zamaskovaného prototypu so sériovou podobou vidieť dizajnové črty, "požičané" od väčšieho bračeka Golf.

Polo sa bude po facelifte väčšmi podobať súčasnej 8. generácii Golfu. Tradičný zástupca segmentu malých áut prejde modernizáciou, ktorá sa zameria najmä na vzhľad. Spredu sa Polo prekvapivo výrazne zmení, dostane svetlá tvarom pripomínajúce tie z Golfu. Podobnými zmenami prejde tiež maska chladiča alebo predný nárazník s väčšou plochou pre nasávací otvor a športovejším tvarom. 

Novinkou je aj úplne nový zadný nárazník s dvojicou falošných koncoviek výfukov. Hlavnou zmenou zadnej časti však budú nové svetlá. Na prvý pohľad ich maskovaný prototyp neprezrádza, no pri bližšom skúmaní si všimnete dôkladnú prácu s maskovacou fóliou. Svetlá tak budú o kus štíhlejšie ako na predfaceliftovom modeli. dostanú tiež "krídelká" na veku batožinového priestoru, opäť v štýle Golfu 8. generácie. Volkswagen tak pri facelifte Pola ide cestou istoty a nasadí najnovšie dizajnové prvky, ktoré priniesol Golf a neskôr adoptoval aj faceliftovaný Tiguan. Facelift má skompletizovať inovovaná paleta lakov karosérie a niektoré nové dizajny diskov kolies.

Interiér sa podľa prvých informácii zmení minimálne, ak vôbec. Do úvahy pripadá rozšírenie dostupnosti 10,25-palcového digitálneho prístrojového panela, ktorý nahrádza klasické "budíky". V ponuke naďalej ostane 8-palcový centrálny dotykový displej infotainmentu.

Základ palety motorizácií má naďalej okupovať atmosférický benzínový trojvalec 1.0 MPI Evo s výkonom 48 kW (65 k). Nadstavbou je prepĺňaná verzia 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k), a to v spolupráci s manuálnou aj automatickou prevodovkou 7DSG. V ponuke by mal ostať aj štvorvalec 1.5 TSI Evo 110 kW (150 k), ktorý spolupracuje výhradne s prevodovkou 7DSG. Novinkou má byť elektrifikovaná verzia motora 1.0 eTSI so 48 V mild-hybridnou technikou. Ten už poznáme z Golfu 8. generácie. Ponúkne výkon 81 kW (110 k) a k dispozícii je výhradne s automatom 7DSG. Je pravdepodobné, že s nasadením motora 1.0 eTSI 81 kW (110 k) z ponuky vypadne štandardná, neelektrifikovaná verzia 1.0 TSI 81 kW (110 k), spárovaná s prevodovkou 7DSG.

Nové, modernizované VW Polo 2021 by sa malo oficiálne predstaviť v druhej polovici roka 2021. Nepôjde o jedinú koncernovú novinku v triede malých áut. Škoda chystá novú Fabiu, ktorú postavia práve na základoch platformy MQB AO. Tú využíva už súčasné Polo a taktiež SEAT Ibiza.