Vw limited 1140x190  1
Thumb sad lucenec 1 Thumb sad lucenec 2

Flotila autobusov IVECO pre SAD Lučenec

Na základe víťazstva vo verejnej súťaži spoločnosť Iveco Czech Republic dodala 63 autobusov CROSSWAY LE a STREETWAY pre SAD Lučenec, a.s.

Dopravný operátor SAD Lučenec zabezpečuje verejnú dopravu na pravidelných prímestských a mestských linkách v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Detva, Revúca, Poprad, Brezno, Banská Bystrica, Zvolen, Veľký Krtíš a Rožňava. Priemerný vek autobusov vo vozidlovom parku dopravcu sa týmto nákupom významne zníži z pôvodných 7,8 na 2,8 roka a dôjde k podstatnému zlepšeniu kvality služieb.

Všetky vozidlá z aktuálne dodanej flotily vyrobil závod IVECO BUS vo Vysokom Mýte v Českej republike. Konkrétne ide o 8 autobusov CROSSWAY LE Line s dĺžkou 10,8 m, ďalej 12-metrový CROSSWAY  LE Line (50 kusov) a model  STREETWAY dlhý 12 m (5 kusov).

Nové autobusy sú ohľaduplné k životnému prostrediu vďaka úsporným a ekologickým motorom. Obidva modely CROSSWAY LE a STREETWAY, ktoré si spoločnosť SAD Lučenec vybrala, profitujú zo spoľahlivosti najnovšieho motora Cursor 9 (228 kW) z produkcie FPT Industrial. Patentovaná technológia HI-SCR umožňuje vozidlám plniť emisnú normu Euro 6e bez použitia EGR a zaručuje veľmi vysokú účinnosť eliminovania NOx (vyše 95 %).

Nová flotila prinesie cestujúcim najmä príjemné prostredie v interiéri, estetické ergonomické sedadlá, wifi pripojenie a USB porty. Súčasťou výbavy autobusov je moderný vonkajší i vnútorný informačný systém, ktorý bude pasažierov informovať o odchodoch autobusov z nasledujúcej zastávky v reálnom čase. Okrem tradičných spôsobov platenia za cestovné bude možné v autobusoch využiť aj platobnú kartu. Všetky vozidlá sú pre zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti prepravy vybavené zariadením na sledovanie polohy a kamerovým systémom.