Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb hyundai ioniq 6 kv secondary image 01 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv detail front jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv detail mirror jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv exterior 01 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv exterior 02 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv exterior 03 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv interior jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv interior 02 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv interior 01 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv main image jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv secondary image 02 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv exterior 04 jpg Thumb hyundai ioniq 6 kv interior 03 jpg Thumb content hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 02 Thumb content hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 01 Thumb content hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 03 Thumb content hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 04 Thumb content hyundai ioniq 6 design unveil streamliner ethical uniqueness 01 Thumb content hyundai ioniq 6 design unveil streamliner ethical uniqueness 03

Hyundai IONIQ 6 postupne prezrádza nabitú techniku pod kabátom

IONIQ 6 sa má začať vyrábať v treťom štvrťroku 2022. Harmonogram uvedenia na trh Hyundai oznámi neskôr.

Nový Ioniq 6 na dĺžku meria 4855 mm, na šírku 1880 mm a vysoký je 1495 mm. Rázvor náprav má hodnotu 2950 milimetrov. Rozmermi tak pasuje do vyššej strednej triedy. Stáť bude na 18 a 20-palcových kolesách. Hyundai o ňom hovorí ako o "elektrickom streamlineri". V zásade však ide o sedan, no s dôrazom na aerodynamické tvary. Preto je karoséria výrazne uhladená a zaoblená. Z hľadiska rozmerov a aero tvarov by sme ho mohli prirovnať k Mercedesu EQE.

IONIQ 6 je k dispozícii s viacerými motorizáciami a veľkosťami akumulátorov, aby vyhovovali potrebám každého zákazníka. Batéria s dlhým dojazdom s kapacitou 77,4 kWh môže byť spojená s dvoma usporiadaniami elektromotorov: buď s pohonom zadných kolies (RWD) alebo s pohonom všetkých kolies (AWD). Vrchol ponuky predstavuje duálny motor s voliteľným pohonom všetkých kolies, ktorý produkuje kombinovaný výkon 239 kW (325 k) a krútiaci moment 605 Nm. Táto konfigurácia pohonu dokáže vozidlo zrýchliť z 0 km/h na 100 km/h za 5,1 sekundy.

Spotreba energie štandardnej batérie s kapacitou 53 kWh s 18-palcovými pneumatikami a pohonom zadných kolies sa podľa WLTP odhaduje na menej ako 14 kWh/100 km. Vďaka tomu je IONIQ 6 jedným z energeticky najefektívnejších vozidiel na trhu. Architektúra platformy E-GMP umožňuje modelu IONIQ 6 využívať 400 V aj 800 V nabíjaciu infraštruktúru, pričom 800 V nabíjanie je štandardné. S 350 kW nabíjačkou sa dokáže IONIQ 6 nabiť z 10 percent na 80 percent kapacity batérie len ​​za 18 minút.

IONIQ 6 poskytuje predpokladaný dojazd na čisto elektrický pohon viac ako 610 km - podľa štandardu WLTP pri konfigurácii so 77,4 kWh batériou, pohonom zadnej nápravy a 18-palcovými kolesami, ako aj ultrarýchle, 400V/800V multinabíjanie vďaka elektrickej globálnej modulárnej platforme (E-GMP) skupiny Hyundai Motor Group. IONIQ 6 má tiež doteraz zrejme najaerodynamickejší dizajn, aký Hyundai vo svojich vozidlách priniesol, a množstvo atraktívnych prvkov, ako je dvojfarebné ambientné osvetlenie, osvetlenie, ktoré sa synchronizuje s rýchlosťou vozidla, či elektrickú simuláciu zvuku v kabíne Electric Active Sound Design (e-ASD), ktoré zlepšuje zážitok z elektrickej mobility.

Interiér IONIQ 6 je podľa značky špeciálne vyvinutý tak, aby slúžil ako pohodlný a personalizovaný úkryt. Dvojfarebné ambientné osvetlenie umožňuje vodičovi prispôsobiť si vzhľad a dojem z interiéru kabíny výberom zo spektra 64 farieb a šiestich predvolených motívov. Režim Speed ​​Sync Lighting pridáva emócie k zážitku z jazdy zmenou jasu vnútorného osvetlenia na základe rýchlosti jazdy vozidla.

Voliteľné relaxačné komfortné sedadlá v prvom rade podporujú príjemný pocit relaxu jednoduchým nastavením uhla sedadla. Okrem toho sú všetky sedadlá špeciálne vyrobené pre plne elektrické modely a sú približne o 30 percent tenšie ako sedadlá v iných konvenčných modeloch, čím poskytujú viac miesta pre cestujúcich. Na zvýšenie pohodlia sú k dispozícii štyri porty USB typu C a jeden port USB typu A.

Personalizovaný zážitok z jazdy v IONIQ 6 je ďalej vylepšený systémom EV Performance Tune-up, ktorý vodičovi umožňuje voľne nastaviť silu riadenia, výkon motora, citlivosť plynového pedála a režim pohonnej sústavy. Vodiči môžu pomocou niekoľkých kliknutí na tlačidlo vytvoriť množstvo rôznych kombinácií, ktoré najviac vyhovujú ich individuálnym potrebám.

IONIQ 6 disponuje tiež technológiou e-ASD, ktorá do kabíny pridáva optimálny zvuk podobný kozmickej lodi, pričom štruktúra zvuku sa mení v závislosti od režimu jazdy vozidla. Modulárna palubná doska s dotykovou obrazovkou v IONIQ 6 integruje 12-palcový plne dotykový displej infotainmentu a 12-palcový digitálny panel. 

Informačno-zábavný systém poskytuje mapovanie cesty v reálnom čase na základe aktuálneho stavu nabitia. Prepojené služby systému tiež pomáhajú pri hľadaní a plánovaní najvhodnejšej trasy s ohľadom na dostupnosť nabíjacích staníc pozdĺž trasy. Služby Apple CarPlay a Android Auto vyzerajú na tomto širokouhlom displeji skvele. K dispozícii je podpora viacnásobného pripojenia Bluetooth, takže je možné spárovať dve zariadenia súčasne – jedno na telefonovanie a druhé na streamovanie hudby. Osem reproduktorov prémiového zvukového systému Bose vrátane subwoofera je strategicky rozmiestnených po celom vozidle. Navigačný systém sa dodáva s aktualizáciami Bluelink® Infotainment/Map.

IONIQ 6 je prvým modelom značky Hyundai, ktorý ponúka funkciu aktualizácie softvéru Over-the-Air (OTA). Táto technológia umožňuje vodičom vylepšiť ovládanie vozidla pre elektrické zariadenia, autonómne riadenie, batériu a ďalšie. Ovládače môžu tiež aktualizovať mapy a softvér médií pomocou funkcie OTA.

IONIQ 6 je k dispozícii s 12 farbami exteriéru - Gravity Gold Matte, Abyss Black Pearl, Serenity White Pearl, Curated Silver Metallic, Nocturne Grey Metallic, Nocturne Grey Matte, Transmission Blue Pearl, Biophilic Blue Pearl, Ultimate Red Metallic, Digital Green Pearl, Digital Green Matte a Byte Blue. Pre interiér sú k dispozícii štyri farby: kombinácia tmavosivej so svetlosivou, tmavo olivová zelená so svetlosivou, čierna s bledohnedou a čierna.