Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb concept7   fb   1 Thumb concept7   fb   2 Thumb concept7   fb   4 Thumb concept7   fb   3 Thumb concept7   fb   5

Hyundai predstaví koncept SEVEN, predobraz nového veľkého SUV

17. novembra 2021 ukáže Hyundai nový koncept s menom SEVEN. Pôjde o predobraz veľkého elektrického SUV, ktorý sa v produkčnom kabáte predstaví ako IONIQ 7.

SEVEN svojim dizajnom, technológiami a celkovým poňatím predznamenáva ďalšieho člena plne elektrickej rodiny IONIQ. Príchod väčšieho bračeka IONIQ-u 5 je predbežne naplánovaný na rok 2024.

Prvé obrázky odhaľujú formu nasledujúcu funkčný dizajn, ktorý sa odvažuje odkloniť sa od tradície, ktorá sa spája s érou spaľovacích motorov. Architektúru osvetlenia SEVEN definujú ParametricPixels. Tie vytvárajú jedinečnú dizajnovú identitu modelov IONIQ, ktorá spája analógové a digitálne emócie. Prvý obrázok nám napovedá, že dizajnovo nasadí vzhľadové detaily IONIQ-u 5. A ako sme pri Hyundai zvyknutí, koncept SEVEN sa od budúcej sériovej podoby IONIQ 7 výrazne líšiť nemusí.

Interiér konceptu naznačuje prémiovú a personalizovanú atmosféru, ktorá ešte viac prehlbuje priestorové inovácie, ktoré Hyundai Motor predstavil v modeli IONIQ 5.  

Hyundai Motor predstaví koncept SEVEN počas tlačovej konferencie AutoMobility LA 17. novembra 2021 o 17:55 stredoeurópskeho času vo svojom stánku v LA Convention Center. Tlačovú konferenciu bude Hyundai streamovať aj digitálne. Následne vám prinesieme prvé detaily v samostatnom článku.