Hyundai prichádza s exkluzívnou kolekciu Metamobility NFT, „Shooting Star“.

Hyundai ponúkne v dňoch 9. až 10. mája 2022 prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky svoju prvú exkluzívnu kolekciu Metamobility Non-Fungible Token (NFT) s názvom „Shooting Star“.

Kolekcia „Shooting Star“ nadväzuje na udalosť z 18. apríla. Hyundai Motor vtedy oznámil, že sa stane prvým výrobcom automobilov, ktorý vybuduje globálnu NFT komunitu. Rozruch, ktorý tým vyvolal na trhu NFT, viedol k ponuke limitovanej edície NFT „Hyundai x Meta Kongz“. Tá sa vypredala krátko po uvedení na trh.


Hyundai pre svoju NFT komunitu spustil aj špecializované kanály na platformách Discord a Twitter. Oficiálna webová stránka bola spustená 2. mája s cieľom vytvorenia online komunity. Hyundai Motor získal na Discorde už vyše 129 000 užívateľov, na Twitteri počet užívateľov presiahol 87 000.

Hyundai prevádzkuje svoje komunikačné kanály venované NFT 24 hodín denne, 7 dní v týždni a organizuje rôzne podujatia pre svoju NFT komunitu. Jej členovia sa aktívne zapájajú uverejňovaním vlastných meme a fan artov. Na whitelist podujatiach sa odhadom zhromaždilo až 0,7 milióna ľudí, aby si kúpili NFT od Hyundai.

V dňoch 9. až 10. mája Hyundai ponúkne na predaj na svojej oficiálnej webovej NFT stránke 10 000 oficiálnych NFT z kolekcie „Shooting Star“ založených na Ethereu. Predpredaj pre záujemcov, ktorí vyhrali na NFT komunitnom podujatí organizovanom spoločnosťou Hyundai Motor, bude 9. mája. Všeobecný predaj nasleduje 10. mája. Viac informácií je k dispozícii na webstránke.

Po predaji NFT v podobe padajúcej hviezdy bude nasledovať najnovší film „Hyundai x Meta Kongz“, ktorý končí tým, že ‚Kongz‘ nájde padajúcu hviezdu uviaznutú za predným stieračom Hyundai Pony. Spustením predaja vytvorí Hyundai Motor plnohodnotný NFT projekt v rámci konceptu svojho ‚Metamobility univerza‘.

Metamobility NFT od spoločnosti Hyundai Motor používa metódu „Odhaľovania“. Najskôr sa zobrazí zástupný obrázok a až neskôr sa odkryjú skutočné jednotlivé NFT obrázky. Inými slovami, 10 000 zástupných symbolov NFT „Shooting Star“ sa koncom mája zmení na jedinečné Metamobility NFT v rôznych podobách.