Tonale 1140x190
Thumb hyundai tucson hybrid 1 Thumb hyundai tucson plug in hybrid 51 Thumb hyundai tucson plug in hybrid 64 Thumb hyundai tucson n line 41 Thumb hyundai tucson hybrid 39 Thumb hyundai tucson plug in hybrid 87 Thumb hyundai tucson plug in hybrid 889

Hyundai Tucson bol v roku 2022 európskou jednotkou triedy kompaktných SUV

Segment SUV vozidiel je v ostatných rokoch v Európe veľmi významný a u zákazníkov sa teší mimoriadnej obľube. O to významnejšie pre automobilku Hyundai je, že v roku 2022 sa stal Tucson najpredávanejším vozidlom v segmente kompaktných SUV a celkovo ôsmym najpredávanejším autom v Európe.

Podľa údajov analytickej firmy JATO Dynamics sa Tucson v roku 2022 stal najpredávanejším autom v segmente kompaktných SUV v Európe. Na konto si pripísal 150 803 registrácií. Napriek tomu, že predaj nových vozidiel v Európe medziročne klesol, predaj Tucsonu v porovnaní s rokom 2021 vzrástol o jedno percento. Aj vďaka tomu sa Tucson umiestnil na celkovom ôsmom mieste spomedzi všetkých áut predaných v minulom roku v Európe.

Naše testy Hyundai Tucson:


Tucson v roku 2022 zaznamenal úspech v celej Európe, vrátane veľkých európskych trhov. V Španielsku bol Tucson v uplynulom roku celkovo najpredávanejším modelom bez ohľadu na kategóriu, keď sa z neho predalo 21 985 kusov. Hyundai sa aj vďaka tomu stal španielskou trhovou trojkou a dosiahol rekordný trhový podiel 7,32 percenta.


V Spojenom kráľovstve si Hyundai v roku 2022 pripísal svoj doteraz najväčší trhový podiel 5 percent vďaka 80 419 zaregistrovaným novým autám. Tucson sa na tomto počte podieľal 27 839 registráciami, čo predstavuje až 35 percent z celkového predaja. Pre britských spotrebiteľov bol Tucson najobľúbenejším stredne veľkým SUV a celkovo siedmym najpredávanejším autom v krajine. Vo Francúzsku bol Tucson najobľúbenejším modelom z portfólia Hyundai s takmer 18 000 registráciami.

Tucsonu sa dlhodobo darí aj na Slovensku. V roku 2022 sa z neho predalo 2 552 kusov, bol druhým najpredávanejším SUV modelom na trhu a celkovo 6. najpredávanejším autom na Slovensku. V porovnaní s rokom 2021 jeho predaj vzrástol o dvojciferných 11 percent a výrazným spôsobom prispel k tomu, že Hyundai bol druhou najpredávanejšou značkou nových áut na Slovensku a trhovou jednotkou u súkromnej klientely.

Hyundai Tucson prejde v tomto roku podobne ako mnohé ďalšie modely Hyundai „omladzovacou kúrou“ v podobe faceliftu. Prvé vynovené vozidlá sa na predajniach objavia koncom roka 2023.