Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb hyundai tucson hmmc Thumb hyundai tucson infographic

Hyundai vyrobil v Česku už 2 milióny Tucsonov!

V pondelok 17. júna 2024 zišiel z výrobnej linky v závode Hyundai v českých Nošoviciach dvojmiliónty Hyundai Tucson. Jubilejný kus obľúbeného SUV s farbou Sailing Blue Pearl je vybavený hybridným pohonom 1.6 T-GDi HEV a už mieri k svojmu budúcemu majiteľovi z Veľkej Británie.

Tento míľnik vo výrobe Tucsonu podčiarkuje jeho status najobľúbenejšieho modelu Hyundai v Európe.

Pri tejto príležitosti sa s nami Hyundai podelil aj o zaujímavé informácie a štatistiky. História modelu Tucson vo výrobnom závode Hyundai v Nošoviciach sa začala písať v polovici júna 2015, keď tu spustili výrobu jeho tretej generácie. Z nej bolo za viac ako päť rokov celkovo vyrobených až 1 180 445 kusov. Štvrtá generácia Tucsonu, ktorá sa aktuálne vyrába a predáva, nedávno prešla faceliftom.

Odporúčame:

Vyskúšali sme modernizovaný Tucson. Doplnil technologickú výbavu a je výrazne tichší

V roku 2023 bolo zo štvrtej generácie vyrobených 244 495 kusov, čo predstavuje približne 70 percent celkovej produkcie závodu v Nošoviciach. Tieto vozidlá smerovali k zákazníkom do 70 krajín sveta. V Európe sa väčšina Tucsonov dodáva do Veľkej Británie, Španielska, Nemecka a Francúzska. V aktuálnej generácii Tucsonu Hyundai rozšíril ponuku pohonných jednotiek o hybrid a plug-in hybrid. Oba sú v Európe veľmi úspešné a žiadané, dostupné s pohonom predných alebo všetkých kolies. 2 z 5 vyrobených Tucsonov štvrtej generácie predávaných v Európe majú pod kapotou práve hybridné alebo plug-in hybridné motorizácie.