Ev6 autozurnal.com 1140x190px

Hyundai vyvrátil špekulácie o zastavení vývoja spaľovacích motorov

Koncom decembra obletela motoristický svet správa, že Hyundai končí s vývojom spaľovacích motorov. Nakoniec to tak nie je.

Ako prvý prišiel s touto informáciou web Business Korea a následne ju prevzal aj prestížny motoristický magazín Motor1.com. Podľa kórejského webu Hyundai Motor Group oficiálne zatvoril vývojové centrum motorov Namyang Research Institute, ktoré leží južne od Soulu. Toto vývojové centrum malo byť reorganizované na vývojový tým elektrifikácie a batérií. Následne sa kórejskými a motoristickými médiami táto správa začala vo veľkom šíriť. Mnohí si tiež začali koniec vývoja spaľovákov Hyundai spájať s odchodom Alberta Biermanna, ktorý oficiálne odišiel do dôchodku.

Odporúčame:

Albert Biermann odchádza do dôchodku. Vďačíme mu za i30 N a ďalšie skvelé autá

Hyundai neskôr zareagoval a špekulácie vyvrátil: "Hyundai Motor Group môže potvrdiť, že po nedávnych mediálnych špekuláciách nezastavuje vývoj svojich motorov. Skupina sa venuje poskytovaniu silného portfólia pohonných jednotiek zákazníkom na celom svete, ktoré zahŕňa kombináciu vysoko účinných spaľovacích motorov a elektromotorov s nulovými emisiami."

Nateraz tak Hyundai vývoj spaľovacích motorov neopúšťa. To však neznamená, že sa primárne nezameriava na elektrifikáciu a elektromobily. Hyundai patrí medzi lídrov na poli elektrických áut a v Európe chce byť v roku 2035 čisto elektrickou značkou. Svet však nie je len Európa a v mnohých krajinách budú spaľovacie motory dostupné aj po tomto roku.