Vw limited 1140x190  1

IDV dodá rumunskej armáde 1107 truckov

Spoločnosť Iveco Defense Vehicles (IDV), značka Iveco Group špecializovaná na obranné prostriedky a vybavenie pre civilnú ochranu, dodá 1107 nákladných vozidiel pre rumunské Ministerstvo národnej obrany.

Táto objednávka je súčasťou rámcovej zmluvy podpísanej 30. decembra 2019 na vyše 2900 truckov, z ktorých 942 už bolo vyexpedovaných. Nové vozidlá z tejto druhej tranže budú dodané počas nasledujúcich troch rokov. Vojenské trucky štyroch rôznych typológií vychádzajú z produktového radu vysokomobilných nákladných vozidiel IDV, pričom tretina z nich je vybavená pancierovanou kabínou.

Produktový rad High Mobility ponúka taktické vozidlá s konfiguráciou 4x4, 6x6 a 8x8 pre vojenské operácie aj v najnepriaznivejších podmienkach pri teplotách od -32 °C do +49 °C. Vyznačuje sa výnimočnou mobilitou v ťažkom teréne vrátane schopnosti brodiť sa vodou hlbokou až 850 mm. Vďaka svojej modulárnej konštrukcii možno tieto vozidlá ľahko prispôsobiť špecifickým požiadavkám používateľov z hľadiska kabíny i pohonného ústrojenstva.