Kia 1140x190

Iveco Group a Hyundai Motor Company hodlajú spolupracovať

Spoločnosti Iveco Group a Hyundai Motor Company podpísali 4. marca Memorandum o porozumení s cieľom preskúmať možnosti budúcej kooperácie v oblasti zdieľania technológie vozidiel, spoločných dodávateľov a vzájomnej podpory.

Memorandum o porozumení je predbežný krok pri hodnotení možností týchto dvoch potenciálnych partnerov spolupracovať vo sfére technológií a platforiem, ktoré zahŕňajú komponenty a systémy. Oblasti možného spoločného záujmu sa týkajú elektrických pohonných jednotiek a platforiem vrátane systémov palivových článkov, automatizovaných vozidiel a konektivity pre úžitkové vozidlá. Táto dohoda je ďalším krokom v nezávislých stratégiách Iveco Group a Hyundai Motor Company. Zámerom je vytvárať inovatívne riešenia budovaním ekosystému vzájomne výhodných partnerstiev.

Dokument bol podpísaný v Hyundai Motor Company za účasti špičkových manažérov obidvoch potenciálnych partnerov. Na snímke sú: Jaehoon Chang, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Company a Martin Zeilinger, viceprezident a vedúci útvaru vývoja úžitkových vozidiel v Hyundai Motor Company (sediaci vľavo), vpravo hore Gerrit Marx, generálny riaditeľ Iveco Group a s memorandom v ruke Marco Liccardo, riaditeľ pre technologickú a digitálnu oblasť v Iveco Group.