Vw id4 04 2021 1140x190
Thumb cistenie filtru pevnych castic Thumb filtre pevnych castic cistenie

Je filter DPF naozaj časovanou bombou naftových motorov? (VIDEO)

Filter pevných častíc naftových motorov (DPF filter) je pre mnohých motoristov "strašiak" a považujú ho za časovanú bombu. Ide najmä o jazdené autá, ktoré už majú čosi za sebou a kupujúci jazdenky má oprávnené obavy o kondíciu DPF filtra, keďže nejde o lacnú súčiastku. V niektorých prípadoch najstarších jazdeniek s filtrom DPF jeho výmena už nemá ekonomický zmysel... Dá sa mu však pomôcť vyčistením.

Filtre pevných častíc sú však aj akousi nápovedou toho, v akom stave je motor ako taký. Kondícia filtra je odrazom všetkých ostatných súčastí motora.  Keďže je na konci výfukovej sústavy a odnesie si všetko čo je na motore zlé, alebo nie úplne ideálne. Ovplyvňuje ho dokonca aj kvalita a množstvo nafty v nádrži. 

V najnovšom servisnom videu sa Michal Karpat v spolupráci s Autobazar.EU na tému pozrel zbližšia. Navštívil firmu DPF PRO, ktorá sa zaoberá čistením filtrov pevných častíc. Ak je filter upchatý, nemusíte hneď kupovať nový za stovky a niekedy aj tisíce eur. Pomôcť mu dokáže aj poctivé čistenie. Vo videu sa dozviete, ako DPF filtru uľahčiť život aby vydržal čo najdlhšie. Aké druhy filtrov DPF poznáme a aká je vlastne životnosť filtra DPF? Prípadne o koľko mu vedia predĺžiť život vyčistením vo firme DPF PRO?

Dozviete sa tiež skúsenosti s filtrami pevných častíc pre benzínové motory OPF/ GPF, ktoré s najnovšou emisnou normou Euro nemajú už iba benzínové motory s priamym vstrekovaním paliva, ale aj tie so "starým dobrým" nepriamym vstrekovaním. Video nájdete na tomto odkaze:

Video špeciál: Je filter DPF naozaj časovanou bombou naftových motorov?

Zdroj a foto: magazin.autobazar.eu