Suv bonus suv bannery 1140x190 02

Kia podporí slovenského horolezca Petra Hámora na jeho expedícii do Himalájí

Peter Hámor, slovenský horolezec, sa chystá na ďalšiu expedíciu do Himalájí. Hámor je držiteľom korunky Himalájí, čo znamená, že vyliezol na všetky 8-tisícovky sveta. Kia finančne podporí Hámorovú expedíciu do Himalájí, na vrch Kančendžonga (8 586 m.n.m.)

Kia prešla začiatkom minulého roka výraznou transformáciou, zmenila nielen logo, svoje ďalšie smerovanie, ale aj slogan. Z pôvodného sloganu „The Power to surprise“ na „Movement that Inspires“. Novým sloganom Kia zdôrazňuje, že pohyb je zakorenený v samotnom vývoji ľudstva. Vďaka pohybu môžu ľudia vidieť nové miesta, stretávať sa s novými ľuďmi a získavať nové skúsenosti.

V súlade s novým sloganom Kie „Movement that Inspires“, kde pohyb hrá dôležitú úlohu Kia podporí významného slovenského horolezca, Petra Hámora (57), na jeho ďalšej expedícii do Himalájí. Peter Hámor je držiteľom korunky Himalájí, čo znamená, že ako jediný Slovák zdolal všetky 8-tisícovky sveta, aj najznámejší a najvyšší vrch sveta Mont Everest (8 848 m.n.m.). Tento rok si Peter Hámor dal za cieľ zdolať vrch Kamčendžonga, ktorý je vysoký 8 586 m.n.m. Spolu s ním na túto expedíciu pôjdu aj rumunskí kolegovia, Horia Calibasanu a Marius Gane.

Aktuálne sa slovenský horolezec plne pripravuje na novú sezónu, pretože už v marci štartuje na tohtoročnú expedíciu do Himalájí. Trávi čas v posilňovni a predovšetkým veľa behá. „Mám stanovený tréningový plán, aby som bol fyzicky pripravený na ciel, ktorý som si stanovil“ skonštatoval držiteľ korunky Himaláji, ktorého nedávno internetový portál Explorersweb zaradil medzi 100 najlepších bádateľov sveta.

Marián Hoffer, generálny riaditeľ Kia Sales Slovakia uviedol pri tejto príležitosti, „pohyb bol vždy základom našej značky. Pohyb pomáha ľudstvu neustále napredovať, zdokonaľovať sa a vyvíjať sa. Preto sme v spoločnosti Kia presvedčení, že pohyb inšpiruje a podnecuje nové nápady.“  Ďalej pokračoval, „som nesmierne hrdý, že na Slovensku máme takého výnimočného a skúseného horolezca, akým je Peter Hámor a Kia môže byť súčasťou jeho najbližšej expedície. Týmto mu želám veľa šťastia na jeho výprave, priaznivé poveternostné podmienky a ako fyzickú aj psychickú pohodu a teším sa na jeho inšpiratívne zážitky z tejto náročnej cesty.“