Kia 1140x190
Thumb komplexn  pr stup k e mobilte 1 Thumb komplexn  pr stup k e mobilte 2

Komplexný prístup k e-mobilite

V rámci svojho konceptu ekologickej distribúcie tovarov švajčiarsky dopravca Rhyner Logistik namontoval na strechu skriňovej nadstavby elektrického trucku solárne panely.

Dopravná spoločnosť Rhyner Logistik, ktorá je zástancom udržateľnej dopravy, získala začiatkom roka distribučný Renault Trucks D Wide Z.E. a nasadila ho na zásobovanie reťazca supermarketov Denner. Plne elektrický Renault Trucks D Wide Z.E. s celkovou hmotnosťou 26 ton sa zaradil medzi stovku vozidiel, ktoré prevádzkuje Rhyner Logistik. Teraz vozí tovar do veľkopredajní v centre i okrajových štvrtiach Zürichu, pričom jeho prevádzka je ekologická a nenarúša kvalitu života miestneho obyvateľstva emisiami ani hlukom.

Aby firma svoj nasledovaniahodný prístup posunula o krok ďalej, rozhodla sa na strechu skriňovej nadstavby namontovať solárne panely, ktoré dodávajú chladiacej jednotke zelenú energiu. Tento systém je ideálny pre prepravu s regulovanou teplotou. Okrem toho si Rhyner Logistik zadovážil aj rýchlonabíjaciu stanicu a truck sa v skladisku počas nakladania tovaru dobíja. Pretože vozidlo pracuje v meste, kde treba často brzdiť, systém rekuperácie energie prináša výrazné úspory energie 20 až 30 %, a to sa prejaví na predĺžení jazdného dosahu. Ide teda o globálny prístup, ktorý umožňuje dosiahnuť optimálny výsledok.