Kia 1140x190
Thumb papa lambo b Thumb lambo papa b Thumb lambo papa a Thumb lambo papa c Thumb lambo vyroba 3

Lamborghini pápežovi

Svätý otec František dostal do daru od talianskej automobilky personalizovaný superšportový Huracan, ktorý daroval na dobročinné účely.

Pápež už od začiatku svojho pontifikátu prekvapuje svet pokorou, bezprostrednosťou a skromnosťou a takýto papamobil by vo svojom vozidlovom parku nezniesol. Hlava katolíckej cirkvi preto tento veľkorysý dar okamžite odmietla. Vozidlo preto krátko po slávnostnej ceremónii odovzdali zamestnancom aukčného domu RM Sotheby, ktorí ho pre pápeža vydražia.

Výťažok z aukcie rozdajú vo vyhnanstve žijúcim kresťanom z Iraku, obetiam obchodovania s ľuďmi a prostitúcie a talianskym dobročinným organizáciám pôsobiacim v Afrike. Očakáva sa, že pápežský Lamborghini vydražia za oveľa viac peňazí než je jeho cenníková cena. „Bežný“ Lambo Huracan stojí v predajni asi 200.000 €. 

Superšportový Lamborghini Huracan nie je prvým vozidlom, ktoré nechal pápež vydražiť na dobročinné účely. Už vlani dal 80-ročný pontifikus na aukciu 3 nové vozidlá Volkswagen Golf, ktoré používal počas svojej cesty na festivale mládeže v Poľsku. Výťažok z tejto dražby išiel na liečebnú starostlivosť o sýrskych utečencov žijúcich v utečeneckých táboroch v Libanone.