Vw vypredaj skladov 1140x190
Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 1 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 4 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 2 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 3 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 5 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 6 Etrc2024 1024x597 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 7 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 8 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 9 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 10 Thumb lumma clr ld land rover defender tuning autozurnal 11

Lumma postavila unikátny Defender. S offroadom už veľa spoločného nemá

Nový Land Rover Defender je jedným z najlepších áut súčasného sveta automobilov. Stojí na hranici medzi SUV a offroadom, ponúka nevídaný mix skvelých jazdných vlastností na ceste aj v teréne. Navyše prešpikovaný najmodernejšími technológiami a vyrobený modernými technologickými postupmi. Aj tento "tank" priťahuje pozornosť úpravcov áut. Svoj počin ukázala nemecká firma Lumma Design.


Unikátne upravený Defender nazvala Lumma CLR LD. S veľkými SUV a offroadmi má firma bohaté skúsenosti, v minulosti je rukami prešli napr. Mercedes-Benz Triedy G, Audi RS Q8 alebo BMW X7. 

Na prvý pohľad upúta pozornosť podstatne rozšírená karoséria Defenderu, ktorý je teraz celkovo až o 40 mm širší, vďaka rozšíreným lemom blatníkov. Tie skrývajú nové dizajny kolies diskov s priemerom 19 - 23 palcov. Špeciálne disky môžu podľa obúvať terénne, univerzálne aj športové pneumatiky, záleží na vkuse a najčastejšom profile trás zákazníka. Nové sú tiež agresívnejšie tvarované nárazníky a bočné nadstavce prahov. Vzadu nájdeme dve nefalšované dvojité koncovky výfukovej sústavy a kapota zasa nasadila športový "hrb" pre príchod čerstvého vzduchu k motoru. Pod ňou je prepracovaná maska chladiča, nad ňou na hrane strechy zasa decentne zakomponované prídavné svetlá.

Celkovo tak pomerne konzervatívna karoséria štandardného Defendera dostala riadnu porciu testosterónu navyše. Z hľadiska funkčnosti vška určite ubrala, modifikovaný "bodykit" očividne zhori terénne uhy (nájazdový, prejazdový a výjazdový) a celok už zďaleka nepripomína auto zamerané na jazdu v teréne. Samotná Lumma o takto upravenom Defenderi hovorí ako o "exkluzívnom športovo-offroadovom atlétovi". Úprava je primárne určená pre zákazníkov, ktorí si Defender nekupovali pre jeho offroadové schopnosti. A dnes ich je veľmi veľa...

O zmenách v interiéri, technických zmenách (motor, podvozok...) alebo cene úpravy sa firma nezmienila. Pravdepodobne kvôli celkovému individuálnemu prístupu, ktorý takéto prerábky sprevádza. O nič lacné však nepôjde, Lumma Design si za exkluzívny prístup necháva poriadne zaplatiť.

Naše videotesty Land Roveru Defender: