Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb goodyear truck racing Thumb iveco truck race1 Thumb goodyear truck racing1 Thumb goodyear truck racing Thumb truck faas Thumb truck halmova kiss Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb truck kiss Thumb truck lacko hahn Thumb goodyear truck racing  2

Majstrovstvá Európy v pretekoch ťahačov s podporou Goodyear

Svetová gumáreň bude túto sezónu hlavným sponzorom európskeho šampionátu v pretekoch kamiónov.

Na 8 podujatiach tohtoročnej sezóny budú tímy ETCR (European Truck Racing Championship) používať pneumatiky tejto značky a jazdiť na obnoviteľnú bionaftu. Goodyear je pritom pneumatikárskym partnerom aj ďalších seriálov motoristického športu, v ktorých sa používajú biopalivá. Patria medzi ne majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch automobilov a preteky európskej série Le Mans. Gumáreň je tiež zakladajúcim partnerom a exkluzívnym dodávateľom pneumatík pretekov elektrických cestovných vozidiel.

Európsky šampionát ťahačov sa už tradične začne koncom mája na talianskom okruhu v Misane, v polovici júna bude pokračovať na neďalekom Hungaroringu, prvý júlový víkend sa po viacročnej prestávke vráti na Slovakia Ring a vyvrcholí v polovici júla tradičným podujatím na legendárnom Nürburgringu. Záverečné podujatia sezóny sú plánované na posledný septembrový víkend v Le Mans a o týždeň neskôr v španielskej Jarame.