Kia 1140x190

MINI má byť plne elektrickou značkou. Vyrábať bude aj v Číne

BMW Group, pod ktorého krídla patrí aj MINI, ohlásilo stratégiu na najbližšie roky. Súčasťou sú aj plány úplne elektrifikovať modelové portfólio britskej značky. 

Zástupcovia značky tvrdia, že MINI bude pri ďalšom napredovaní zohrávať priekopnícku rolu a ako mestská značka je ideálnym kandidátom na elektrickú mobilitu. Úplne posledný nový model so spaľovacím motorom predstaví v roku 2025 a od toho momentu budú mať premiéru už len vozidlá s elektrickým pohonom. Do roku 2027 budú plne elektrické modely tvoriť minimálne 50 percent všetkých vozidiel MINI dodaných zákazníkom. V desaťročí od roku 2030 bude modelový rad MINI plne elektrický a zároveň pôjde aj naďalej o globálnu značku s prítomnosťou v každom regióne sveta.

Prečítajte si tiež:

MINI Cooper SE: Elektrické MINI sa hlási o pozornosť

V závode v Oxforde sa momentálne vyrába plne elektrický model MINI SE. Nasledovník modelu MINI Countryman bude od roku 2023 vznikať v závode v Lipsku. Nový crossover MINI sa bude vyrábať vo verziách so spaľovacím ako aj s plne elektrickým pohonom. Na základe konštrukcie nových vozidiel, od základu vyvinutých pre elektrickú mobilitu, sa bude nové elektrické MINI vyrábať od roku 2023 aj v Číne a to v spolupráci s miestnym výrobcom Great Wall Motor.