Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb hyundai tucson n line 0324 01 Thumb hyundai tucson fl Thumb hyundai tucson 0324 05 Thumb hyundai tucson interior 0324 01 Thumb hyundai tucson 0324 06 Thumb hyundai tucson interior 0324 02 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb hyundai tucson interior 0324 03 Thumb hyundai tucson n line 0324 03 Thumb hyundai tucson n line 0324 02 Thumb hyundai tucson n line interior 0324 01 Thumb 1 Thumb 2

Modernizovaný Tucson 2024 je v predaji. Poznáme ceny

Hyundai zverejnil cenník svojho najpredávanejšieho SUV modelu. Tucson naďalej ponúka širokú paletu motorizácií, pribudla lepšia základná výbava a viacero nových funkcií a prvkov. Cena s benzínovou motorizáciou 1,6 T-GDi začína na sume 27 990 €.

Vynovený Tucson je v ponuke s benzínovým motorom 1,6 T-GDi s výkonom 118 kW (160 k) v kombinácii s manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies alebo s mild hybridnou technológiou, automatickou dvojspojkovou 7-stupňovou prevodovkou a možnosťou výberu pohonu predných alebo všetkých kolies. Naftový variant reprezentuje motorizácia 1,6 CRDi s mild hybridom, ktorá poskytuje výkon 100 kW (136 k) a ponúka sa výlučne v kombinácii s automatickou dvojspojkovou 7-stupňovou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies.

Hybridný Tucson má systémový výkon 158 kW (215 k) a je spojený so 6-stupňovou automatickou meničovou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies. Výkonnostný vrchol predstavuje Tucson Plug-in Hybrid so systémovým výkonom 185 kW (252 k), 6-stupňovou automatickou meničovou prevodovkou a pohonom všetkých, alebo - a to je pri plug-in hybridnom Tucsone novinka - aj pohonom len predných kolies. Novinkou pri hybridných a plug-in hybridných verziách je aj možnosť nastavenia úrovne rekuperácie pádlami pod volantom.

Tucson je už štandardne vybavený viacerými hodnotnými funkciami a prvkami. Nechýbajú predné Full LED svetlomety, LED osvetlenie interiéru, predné a zadné parkovacie senzory ani inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske. Nová je aj digitálna prístrojová doska s 4,2“ plne farebným TFT LCD displejom. Nový Tucson je tiež automaticky vybavený integrovanou navigáciou s 12,3“ farebným displejom a službami vzdialenej správy vozidla Bluelink. K dispozícii sú aj bezdrôtové aktualizácie systémov vozidla a mapových podkladov navigácie OTA (Over-the-Air) a USB-C nabíjacie porty.

Aktualizácia priniesla do modelu Tucson viacero noviniek a vylepšení, ktoré zákazníci získajú vo vyšších úrovniach výbavy. K takýmto novinkám patria aj inteligentné predné Full LED projektorové svetlomety (IFS) s funkciou adaptívneho diaľkového svietenia, head-up displej s premietaním údajov na čelné sklo či digitálna prístrojová dosku Supervision s 12,3" TFT LCD displejom.  Priaznivcov nových technológií poteší funkcia digitálneho kľúča 2. generácie (NFC a UWB snímače). Z bezpečnostných prvkov ponúka nový Tucson napríklad aj asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním PCA. 

Fanúšikovia športovejšej atmosféry majú aj pri novom Tucsone možnosť zvoliť si najvyšší stupeň výbavy N Line+. Ten ponúka predný športový nárazník, zadný športový nárazník s difúzorom, zliatinové disky kolies v unikátnom dizajne, mriežku chladiča lakovaná v čiernej lesklej farbe, lemovanie blatníkov a spodné lišty dverí lakované vo farbe karosérie, vrchnú lišta okolo bočných okien v čiernej lesklej farbe a denné LED svetlá s technológiou half-mirror. Prvé kusy dorazia do slovenských predajní už začiatkom júna 2024.

Ceny: