Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb golf 2024 v roba Thumb content img 7275 Thumb content img 7271

Modernizovaný VW Golf vo výrobe

V hlavnom závode koncernu Volkswagen vo Wolfsburgu začala sa v piatok 12. apríla t.r. sériová produkcia upraveného bestsellera modelového roku 2025.

Je to v poradí už 8. generácia z technickej aj optickej stránky prepracovaného legendárneho modelu, ktorej prvé vozidlo v modrej metalíze a verzii Golf Style (s palivovou spotrebou 6,0-5,3 l na 100 km a emisiami CO2 137-121 g/km) opustilo montážnu linku na deň presne po 50 rokoch odvtedy čo na tom istom mieste zmontovali vôbec prvý Golf.

Modernizovaný model na prvý pohľad poznáte podľa modifikovanej prednej časti karosérie. Opticky najvýraznejšie sú novo koncipované úzke diódové svetlá, ktoré do špičkových verzií montujú vo verzii IQ.Light – LED Matrix. Sú to vysoko výkonné reflektory s veľkým svetelným výkonom. Nový dizajn majú aj diódové koncové svetlá. Modernizovaný Golf je prvé európske auto VW, ktoré má v maske chladiča svietiace továrenské logo. Novinkou je výrazne zmenený interiér s prepracovanou prístrojovou doskou s novým 10,2-palcovým digitálnym prístrojovým panelom. Štandardne bude mať Golf 10,4-palcový centrálny displej, ktorý bude vo vyšších verziách 12,9-palcový s novým rozhraním MIB4 (majú ho aj nový Passat, Tiguan, Škoda Superb i Kodiaq).

Golf ôsmej generácie poháňa široká paleta benzínových a naftových motorov, niektoré z nich aj s pohonom 4x4. Medzi nimi aj osvedčené a šporovlivé agregáty - benzínový štvorvalec 1.5 TSI a turbodiesel 2.0 TDI s manuálnou aj automatickou prevodovkou. Novinkou v ponuke je plug-in hybridná verzia s  dojazdom na elektrinu do 100 km, DC nabíjaním výkonu 50 kW a celkovým dojazdom takmer 1.000 km, ktorý už poznáme z modelov Passat a Tiguan.

Predpredaj vozidiel sa začne už tento mesiac a prvé vozidlá k nám majú doraziť v lete.

Naše video z premiéry modernizovaného Golfu 8. generácie:

Advertisement