Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb img 3423 Thumb img 3419 Thumb img 3420 Thumb img 3418 Thumb img 3421 Thumb img 3422 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb img 3424 Thumb img 3425

Na návšteve v renovačnej dielni Hollen Oldtimer (VIDEOŠPECIÁL)

Začínali s tromi zamestnancami na ploche malej dielne v Devínskej novej Vsi. Momentálne sú dvanásti a v nových priestoroch bývalej cementárne majú všetko pod jednou strechou. Vo všetkých činnostiach potrebných pre renováciu automobilov sú samostatní. Na jednom mieste majú klampiareň, lakovňu aj čalúnickú dielňu. Nechýba ani servis na pravidelnú údržbu áut, ktoré opustia ich reštaurátorskú dielňu, ale aj pre záujemcov, ktorí potrebujú čokoľvek opraviť na svojom staršom alebo novšom aute. 

Vozidlá renovujú podľa originálnych nákresov a za svoju prácu preberajú plnú zodpovednosť. Po renovácii si každé auto pravidelne najneskôr po roku pýtajú na servis. Autá, ktoré im prejdú rukami chcú totiž sledovať, aby mali prehľad o ich chybách a vedeli ich udržiavať v dobrej kondícii. Špecializujú sa na modely z 50. až 70. rokov minulého storočia, ale nebránia sa ani starším alebo mladším kúskom. Aktuálne majú v dielni rozrobených 7 projektov, v rôznom štádiu rozpracovania.

Nielen o nich, ale aj o začiatkoch v tomto biznise a nástrahách pri oživovaní automobilových klenotov minulosti sa Michal Karpat v spolupráci s Autobazar.EU rozprával s Ing. Jurajom Vrbikom.

Video nájdete na nasledujúcom odkaze:

Video špeciál: Na návšteve v renovátroskej dielni Hollen Oldtimer

Zdroj: magazin.autobazar.eu