Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2

Na parížskom autosalóne nenájdete Ford, Mazdu ani Volvo

Svoju neúčasť potvrdil aj Aston Martin alebo tri luxusné značky koncernu Volkswagen.

Situácia, s ktorou bojujú organizátori regionálnych výstav, teraz postihla parížsky autosalón. Na výstavisku Porte de Versailles budú počas slávneho Mondial de l'Automobile chýbať niektoré značky.

Nie že by Ford alebo Volvo nemali čo ukázať, ale svoje novinky chcú prezentovať v inom prostredí než na klasickom autosalóne.

"Možno chcú aj ušetriť," komentuje francúzsky magazín Argus. Jeden meter štvorcový výstavnej plochy podľa neho stojí približne 175 eur. Ešte treba navrhnúť, doviezť a zmontovať expozíciu, zaplatiť personál, stravu,...

Volvo už vlani uviedlo, že sa chce sústrediť len na tri veľké svetové autosalóny: Ženeva, Detroit a Peking alebo Šanghaj. Švédi nedávno odhalili kombi V90 Cross Country na špeciálnych podujatiach v švajčiarskom Zürichu, švédskom Malmö a americkom Vaile. 

Ford si v rámci Európy vystačí s Ženevou. Pozornosť ďalej upriamil na veľtrhy so spotrebnou elektronikou a modernými technológiami. Vystavoval v Las Vegas i Barcelone.

Šetriaci režim nasadila Mazda a prekvapivo aj tri luxusné značky koncernu Volkswagen. Médiá špekulujú, že Bugatti, Bentley a Lamborghini doplatili na emisný škandál Volkswagenu.

Aston Martin odvolal svoju účasť v predstihu a Rolls Royce vymenil parížsky autosalón za podujatie na Sardínii, kam pozval vybraných zákazníkov a novinárov.

Akurát neúčasť Lancie zrejme nikoho neprekvapí, keďže táto značka sa aktuálne sústredí iba na taliansky trh. 

Parížsky autosalón potrvá od 29. septembra do 16. októbra. Prvé dva dni sú vyhradené pre novinárov a odbornú verejnosť.