Vw limited 1140x190  1

Na Slovensku úraduje falošný policajt v uniforme!

Ministerstvo vnútra SR informovalo o tom, že v okolí Senca zaúradoval falošný policajt, oblečený v policajnej uniforme. Nemá ísť o ojedinelý prípad. Zastavuje autá a nie je vylúčené, že nezákonným spôsobom vyberá pokuty.

V nedeľu 17. mája 2020 zastavila osoba v policajnej uniforme v okrese Senec vodiča osobného motorového vozidla, ktorý mal byť mužom v uniforme podrobený cestnej kontrole. Kontrola však podľa Polície SR zjavne nebola v súlade s platnými zákonmi. Na základe zistených skutočností by nemalo ísť o ojedinelý prípad. Zároveň nie je možné vylúčiť, že sa v minulosti mužovi podarilo takýmto spôsobom od vodičov vyžiadať finančnú hotovosť za fiktívne uložené pokuty.

Odporúčame:

Pozor! Od 1. apríla 2020 platia niektoré nové pravidlá cestnej premávky

Falošný policajt jazdí na Seate Exeo bielej farby s bratislavským evidenčným číslom. Osoba sa pohybuje sama, vo vozidle s nálepkami Pitbull a za oknom má kameru, ktorou sníma „dopravnú kontrolu“.

Úrad inšpekčnej služby vyzýva všetkých, ktorí boli v  období od začiatku roku 2020 do 17.05.2020 zastavení a kontrolovaní jedným mužom v policajnej uniforme, jazdiacom na bielom SEATE Exeo ST s bratislavským evidenčným číslom, bez ohľadu na to, či uloženú pokutu zaplatili alebo nie, aby kontaktovali políciu na adrese: uis@minv.sk.

Približne pred rokom riešila polícia podobný prípad v Českej republike. Tam z výsledkov vyšetrovania vyplynulo, že osobou neoprávnene ukladajúcou pokuty, bol policajt vo voľnom čase.

Preto sa aktuálnym prípadom na Slovensku zaoberá Úrad inšpekčnej služby od samého začiatku. V prípade, že by sa preukázalo, že podozrivý nie príslušníkom PZ, bude možné vec odstúpiť príslušnému útvaru, ak prokurátor nerozhodne inak.

Zdroj a foto: minv.sk