Thumb 2017 nissan qashqai 4 1920x1080 Thumb nissan qashqai comfort edition Thumb nissan qashqai comfort edition 1 Thumb nissan qashqai 2020 cennik

Nissan Qashqai môžete získať mimoriadne výhodne aj v bohato vybavenej verzii Comfort Edition

Súčasná generácia Nissanu Qashqai je tu s nami od roku 2014. Druhá generácia kompaktného mestského crossoveru nadviazala na masový úspech prvej generácie, vďaka ktorej sú autá tohto typu také rozšírené a populárne. Predo dvermi už čaká tretia generácia Nissanu Qashqai. Aj vďaka tomu môžete súčasný model získať na slovenskom trhu veľmi výhodne - v akčnej verzii Comfort Edition.

Nissan nedávno ohlásil veľkú modelovú ofenzívu. Niektoré nové autá sme už spoznali, spomeniem napríklad nový Nissan X-Trail, elektrický crossover s atraktívnym dizajnom Nissan Ariya alebo nástupcu legendárneho "Zetka", Nissan Z Proto ako predobraz modelu 400Z. Nasledovať bude práve Nissan Qashqai. Výroba novinky je naplánovaná od marca 2021. Vzhľadom na celosvetovú situáciu je možné, že termín počiatku výroby značka posunie na neskôr.

Nissan Qashqai Comfort Edition sa teraz oplatí

Nový Qashqai má byť technologickým vyspelým autom s úspornými pohonnými jednotkami a charakterným dizajnom.  No to sa dá povedať už o súčasnej, "odchádzajúcej" generácii. Overená druhá generácia Qashqaiu s veľmi dobrým benzínovým štvorvalcovým turbomotorom 1.3 l je okrem tradičných výbavových stupňov (Visia, Acenta, N-Connecta, Tekna, a Tekna+) k dispozícii v špeciálnej verzii Comfort Edition. Práve tá je kráľom v pomere ceny a ponúknutej hodnoty a ide v súčasnosti vôbec o najpredávanejšiu špecifikáciu. Okrem toho ponúkne Qashqai výborné jazdné vlastnosti, za ktoré vďačí optimálnemu naladeniu podvozka. Ten spája komfort, trakciu a ochotu zatáčať do jedného celku.

K dispozícii je s dvoma motorizáciami, obe majú pod kapotou podarený aliančný štvorvalec 1.3 DIG-T, ktorý mimochodom nájdete aj pod kapotami kompaktných Mercedesov. Poháňajú predné kolesá. Verzia DIG-T 140 s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou má výkon 103 kW (140 k) a krútiaci moment 240 Nm pri kombinovanej spotrebe paliva 7,0 - 7,3 l/100 km. Stojí akčných 19 990 eur. Silnejšia verzia DIG-T 160 ponúka 117 kW (160 k) a 270 Nm pri priemernej spotrebe paliva 7,0 - 7,3 l/100 km. K dispozícii je výlučne so 7-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DCT. Za silnejší motor a automatickú prevodovku doplatíte 2900 eur, stojí 22 890 eur. 

Comfort Edition je rozumne našpecifikovaná výbava, ktorá ponúka všetko potrebné, čo v modernom crossoveri potrebujete. Okrem iného obsahuje: 

● Multimediálny systém Display Audio 7" s podporou Apple CarPlay®/ Android Auto® ​
● Rozpoznávanie dopravných značiek
● Automatické stmavovanie spätného zrkadla
● Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu
● Inteligentný systém núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov
● Predné a zadné parkovacie senzory
● Vyhrievané predné sedadlá
● Vyhrievané čelné sklo
● 17” disky kolies z ľahkých zliatin
● Tmavé sklá zadných bočných okien a okna piatych dverí

Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze: Cenník Qashqai 2020

Viac informácii o modeli Qashqai nájdete na stránke Nissan.sk