Continental 09 2020 1140x190

Nová Škoda Fabia 2021 už brázdi české cesty. Takto vyzerá v pohybe (VIDEO)

Novú Škodu Fabiu sme zatiaľ videli iba na grafických ilustráciách. Vďaka čitateľovi webu auto.cz, ktorému sa podarilo natočiť zamaskovaný prototyp novej Fabie v pohybe, už poznáme dizajn populárneho zástupcu malých áut lepšie. 

Podľa prvého videa, ktoré uverejnil youtube kanál českého magazínu auto.cz bude nová Fabia vyzerať dospelejšie a atletickejšie - tak, ako nám sľubovali poprední predstavitelia českej značky. Na záberoch vidíte prototyp 5-dverového hatchbacku, preháňajúci sa po českých cestách. Aj keď jeho dizajnové detaily skrýva rúško tajomstva maskovacej fólie, základné tvary dostali reálne kontúry. Karoséria by mala byť nižšia a širšia. Fabia bude stáť po prvýkrát na platforme MQB A0, ktorú už využíva VW Polo alebo SEAT Ibiza.

Vzhľad bude kombinovať najnovšie prvky dizajnového jazyka Škody, nová Fabia tak bude najmä spredu pripomínať Scalu a hlavne novú Octaviu. Interiér novinky zatiaľ nepoznáme, no pri detailnom pohľade si všimnete voľne stojaci displej infotainmentu, podobne ako v Scale alebo Kamiqu.

Čo zatiaľ o novej Fabii vieme?

Dizajn vznikol kompletne tímom Olivera Stefaniho, ktorý sa podpísal pod vzhľad novej Octavie. Z hľadiska dizajnu čakáme evolúciu súčasného škodováckeho dizajnu a prvky novej Octavie a Scaly. Podľa nemenovaného zdroja magazínu auto.cz má byť nová Fabia veľmi atraktívne auto s optimálnymi proporciami. Očakávame nižší, širší a atletickejší postoj, čo potvrdzuje aj prvé video. Fabia sa predstaví s 5-dverovou karosériou hatchback. Neskôr príde aj praktickejšie kombi, ktoré bude posledným mohykánom triedy malých áut. U konkurencie malé kombíky vymreli.

Odporúčame:

Škoda Enyaq iV nafotená v "lacnejšej" a dostupnejšej verzii

Po technickej stránke presedlá Fabia na platformu MQB A0, na ktorej stojí SEAT Ibiza, VW Polo, Audi A1 a Škoda Scala (s predĺženým rázvorom osí kolies). Pod kapotou bude známy trojvalcový turbobenzínový motor 1.0 TSI vo viacerých výkonových verziách. Nebude chýbať ani plynová CNG verzia 1.0 TGI. Kvôli tlaku na emisie očakávame aj určitú formu elektrifikácie vo forme mild-hybridu, najmä v spojení s automatickou prevodovkou DSG. Turbodiesel nečakajte, otázne bolo tiež nasadenie silnejšieho benzínového štvorvalca 1.5 TSI Evo. Ten by mal predsa len prísť a bude tvoriť vrchol ponuky novej Fabie.

Nová Škoda Fabia 2021 sa svetu ukáže v prvej polovici roka 2021. Do predaja však príde neskôr, a to koncom roka 2021.

Zdroj a foto: youtube auto.cz