Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb kodiaqng 9f8985fd Thumb kodiaq 2024 cennik Thumb kodiaqinterier 063b3543 Thumb 24 skoda kodiaq af97a06e 1920x1080 Thumb 32 skoda kodiaq b0499790 1920x1281 Thumb 10 skoda kodiaq 083a39c6 1920x1281

Nová Škoda Kodiaq 2024 sa už dá objednať. Poznáme ceny, verzie a motorizácie

Spolu s novou Škodou Superb sa do predpredaja dostáva aj nová generácia obľúbeného SUV modelu Kodiaq, ktorý je rovnako ako Superb dostupný v troch motorizáciách a v spojení s automatickou sedemstupňovou prevodovkou.

Podobne ako v prípade Superbu, budú ostatné motorizácie nabiehať v priebehu roka 2024. Nový Superb štartuje s uvádzacím bonusom už od 38 840 eur s DPH a Kodiaq je možné objednať s uvádzacím bonusom už od 36 170 eur. Štartovacia cena sa u oboch modelov týka motorizácie 1,5 TSI ACT (110 kW) e-TEC so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG a vo výbavovom stupni Selection.

Nové generácie modelov Superb a Kodiaq prichádzajú s výraznými zmenami a viacerými medzigeneračnými novinkami, hoci si obe vozidlá do istej miery zachovávajú svoj tradičný charakter, pre ktorý sa u slovenských zákazníkov tešia veľkej obľube. Tak Superb, ako aj Kodiaq, sú teraz nielen väčšie, ale ešte bezpečnejšie, a to vďaka novým technológiám a asistenčným systémom, ktoré nájdete už v základnej výbave oboch modelov,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu a produktu spoločnosti Škoda Auto Slovensko, a dodal: „Prakticky ide o úplne nové autá, ktoré sú už v základe vybavenejšie, než ich predchodcovia. Okrem bohatšej štandardnej výbavy sa vodiči môžu tešiť na množstvo bezpečnostnej i komfortnej výbavy, ktorú môžu poznať z vyšších výbavových stupňov alebo sú v tomto segmente premiérovo dostupné. To všetko pri zachovaní férových cien tak, ako sú naši zákazníci u značky Škoda zvyknutí.

Prečítajte si tiež:

Nová Škoda Superb 2024 prichádza na slovenský trh. Poznáme ceny a výbavy

Kompletný cenník nájdete tu: Škoda Kodiaq 2024 CENNÍK

Škoda Kodiaq je aktuálne dostupná s jednotkami 1,5 TSI ACT e-TEC (110 kW) či 2,0 TDI SCR EVO (110 kW alebo 142 kW). V prípade silnejšej naftovej verzie je dostupný pohon všetkých štyroch kolies. Ďalšie motorizácie, ktoré zahŕňajú aj úsporný a ekologický plug-in hybrid, budú nabiehať v priebehu roku 2024. Všetci autorizovaní partneri značky Škoda na území Slovenska už začali prijímať objednávky, prvé vozidlá budú zákazníkom k dispozícii v druhom štvrťroku 2024.

Škoda Kodiaq je štandardne k dispozícii so sedemstupňovou prevodovkou DSG a pohonom predných kolies.  Bohatá základná výbava Selection zahŕňa napríklad LED predné svetlomety s asistentom diaľkových svetiel, stráženie mŕtveho uhla, asistent udržiavania jazdného pruhu, asistent rozjazdu do kopca, rozpoznávanie dopravných značiek so strážením rýchlosti, parkovacie senzory vpredu a vzadu, parkovaciu kameru, 10-palcový virtuálny kokpit, svetelný a dažďový senzor, trojzónovú klimatizáciu Climatronic, vyhrievanie predných sedadiel, bezdrôtové nabíjanie telefónu a mnoho ďalších komfortných aj bezpečnostných prvkov.

Cena novej generácie modelu Kodiaq pritom štartuje od 36 170 eur vrátane DPH. V rámci uvádzacej ponuky k výbave Selection nový majiteľ získa paket Convenience v hodnote 1 069 eur, ktorý obsahuje elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou, elektricky ovládané piate dvere, ako aj systém KESSY Full pre bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie či alarm so Safe systémom. Štandardný látkový interiér Loft je možné na prianie nahradiť interiérom Lounge, Suite v čiernom alebo hnedom prevedení. Pripravených je aj niekoľko tematických paketov a množstvo ďalších položiek na prianie vrátane ťažného zariadenia s asistenciou pre jazdu s prívesom.