Kia 1140x190 4
Thumb bmw ix1 autozurnal.com 11 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 3 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 2 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 1 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 4 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 5 Opel grandland 1024x597 2 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 6 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 7 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 8 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 9 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 10 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 12 Opel grandland 1024x597 2 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 13 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 14 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 15 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 16 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 17 Thumb bmw ix1 autozurnal.com 18

Nové BMW iX1 prešlo záverečnými testami v krajine ľadu a snehu

BMW chystá novú generáciu najmenšieho crossoveru X1. V ponuke bude aj s piatou generáciou čisto elektrického pohonu BMW eDrive. Úspešné ukončenie testov jazdnej dynamiky prebehlo v zimnom testovacom centre v meste Arjeplog v severnom Švédsku.

Na zasnežených cestách a špeciálne upravených ľadových tratiach v okolí mesta Arjeplog pri polárnom kruhu sa pripojilo ku konvenčne poháňaným a plug-in hybridným verziám nového modelového radu BMW X1, ktoré v týchto priestoroch a podmienkach práve absolvujú testy pohonného ústrojenstva a podvozkových systémov. Ďalší plne elektrický model sa tak dostal do záverečnej fázy procesu vývoja pred sériovou výrobou.

Tento test sily a odolnosti v mrazivých teplotách a zimných podmienkach na ceste podrobil mimoriadne náročnému testovaniu elektromotory, technológiu elektrického pohonu všetkých kolies, vysokonapäťovú batériu, výkonovú elektroniku a technológiu nabíjania nového modelu BMW iX1.

Prečítajte si tiež:

PRVÁ JAZDA BMW 218d Active Tourer: Veľký krok vpred

Piata generácia elektrického pohonu BMW eDrive využíva najnovšiu technológiu batériových článkov a inteligentne riadený tepelný manažment, ktorý umožňuje krátke časy nabíjania a dlhý dojazd aj pri extrémnych mínusových teplotách. Vďaka dvom elektromotorom (jeden na prednej náprave a jeden vzadu) prichádza s pohonom všetkých, čo je na rozdiel od "zadokolkového" BMW X3 veľkým krokom vpred, najmň s ohľadom na triedu SUV. 

V Arjeplogu prechádzajú pohonné ústrojenstvo a podvozkové systémy nových modelov procesom detailného a jemného ladenia. Zasnežené cesty a oblasti zamrznutých jazier, pripravené špeciálne pre tieto testovacie programy, ponúkajú vývojovým a testovacím inžinierom ideálne podmienky pre zlepšenie súhry motorov, technológie elektrického pohonu všetkých kolies a riadiacich systémov zavesenia kolies v podmienkach, keď vozidlá jazdia na pozdĺžnych a priečnych dynamických limitoch svojich schopností. 

Prečítajte si tiež:

Nové BMW radu 7 oficiálne: Majestátny luxus, kino pre zadných pasažierov a dôraz na elektrifikáciu

Najmä ľadové plochy poskytujú dokonalé, reprodukovateľné podmienky, v ktorých je možné podrobne preskúmať a optimalizovať spoluprácu pohonnej sústavy a podvozka. Intenzívny testovací program kladie základy spoľahlivo bezpečných a istých jazdných vlastností – so športovým zameraním, ktoré vodiči od vozidiel automobilky BMW očakávajú.

Model BMW iX1 je tretím SUV značky s čisto elektrickým pohonom a do modelového radu pribudne ihneď po uvedení nového BMW X1 na trh, čo je naplánované na jeseň roku 2022. Plne elektricky poháňaný model využíva flexibilnú architektúru vozidla a bude sa vyrábať na rovnakej montážnej linke ako ostatné verzie kompaktného SAV so spaľovacími a plug-in hybridnými motormi.