Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb bmw x3 2025 Thumb bmw x3 2025 spy Thumb bmw x3 2025 Thumb 2025 bmw x3 camouflaged prototype Thumb bramboro

Nové BMW X3 2025 (G45): Vzhľad horúcej novinky "unikol" pred premiérou

Či už ide o naozajstný únik alebo len dobre naplánovaný marketing zo strany BMW teraz nechajme bokom... Každopádne zoznámte sa, takto má vyzerať sériové BMW X3 novej generácie G45.

Vzhľad auta napovedali už oficiálne zábery mníchovskej značky, avšak zahalené do rúška maskovacej fólie. Je evidentné, že na uniknutej fotke naozaj vidieť produkčnú, sériovú podobu X3, pravdepodobne z prvotných propagačných materiálov.

Vzhľad neprekvapuje a kombinuje dizajnové prvky ostatných nových súrodencov BMW, ktoré sú už oficiálne v predaji. Karoséria je v mene lepšej aerodynamiky uhladená a zaoblená. Široké zadné boky tvarovo odkazujú na top elektrický model iX. Veľa si však požičalo nové BMW X3 z najnovšieho BMW radu 5. Okrem grafiky svetiel je to aj spodné olemovanie karosérie v lesklej čiernej farbe. Nie sme si istí, či "klavírový" lak je pre SUV karosériu a hlavne jej spodnú časť dobré riešenie. Ako nové to možno vyzerá dobre, no čo ak k tomu pridáte roky a malé mikroškrabance z umývacej linky a všeobecne z používania auta? 

Po technickej stránke pôjde skôr o evolúciu súčasnej generácie. Ešte stále bude základom platforma s motorom uloženým pozdĺžne a pohonom zadných kolies, tak ako to má byť. Samozrejme nebudú chýbať ani verzie xDrive s pohonom všetkých kolies, no úplným základom v ponuke má byť aj čisto zadokolková verzia. BMW X3 si zachová štedrú ponuku motorizácií. Okrem turbobenzínových, turbodieselových a plug-in hybridných verzií si na svoje prídu aj fanúšikovia batériových elektromobilov.

Kódové označenie nového BMW X3 je G45. Podľa dobre informovaného fóra BimmerPost, ktoré sa špecializuje na bavorské mašiny, bude nové BMW X3 dlhé 4755 mm a vážiť bude s úvodnými spaľovacími motorizáciami 1890 - 2057 kg. Spočiatku dorazia na trh verzie 20d xDrive, 20 xDrive, 30e xDrive, M50 xDrive. Neskôr príde X3 20 a 40d xDrive. Pri benzínových motorizáciách sa mení aj označenie, ikonické "i" za dvojčíslom už nehľadajte. Rázvor osí kolies sa oproti výbehovej generácii nezmení.

Prečítajte si tiež:

Nové BMW X3 2025 je v záverečnej fáze vývoja

A čo výroba? Na novinku už nebudeme dlho čakať, z liniek má schádzať už od augusta 2024. Oficiálna premiéra preto už klope na dvere. V blízkej dobe očakávame ďalšie "úniky" viacerých fotografií a následne už oficiálnu premiéru s ďalšími informáciami.

Zdroj: bmwblog, bimmerpost