Kia 1140x190

Nové partnerstvo Suzuki a PowerX

Suzuki podpísalo memorandum týkajúce sa obchodného partnerstva so spoločnosťou PowerX, Minato City, Tokio, ktorá vyrába a predáva batériové systémy na ukladanie energie.

Memorandum o porozumení podpísali Suzuki a PowerX s cieľom preskúmať možnosť obchodného partnerstva s využitím batériových systémov skladovania energie a ultrarýchlej nabíjačky pre elektromobily v Japonsku a Indii. Obe spoločnosti sa tým snažia prispieť k realizácii uhlíkovo neutrálnej spoločnosti rozšírením využívania obnoviteľnej energie a podporou prijatia elektrických vozidiel.

Japonsko a India čelia spoločným výzvam vrátane realizácie uhlíkovej neutrality prostredníctvom využívania nefosílnych palív a obnoviteľnej energie, ako aj zlepšenia energetickej sebestačnosti. Obe krajiny tiež potrebujú riešenia nabíjania na podporu prijatia elektrických vozidiel (EV) v nadchádzajúcich rokoch.

PowerX vyrába, predáva a poskytuje služby pomocou vlastných batériových produktov na ukladanie energie, ultrarýchle nabíjanie EV či domáce a námorné aplikácie. Zároveň buduje nový vlastný závod na výrobu batérií  v prefektúre Okajama.

Suzuki chce byť spoločnosťou zaoberajúcou sa infraštruktúrou životného štýlu, ktorá poskytuje riešenia založené na širokom pohľade nielen na samotné produkty, ale aj na celé súvisiace prostredie- vrátane infraštruktúry a systémov, kde sa riešenia aplikujú. V súvislosti s uvedenými zámermi zváži tiež konkrétne detaily najnovšie pripravovanej spolupráce so spoločnosťou PowerX.