Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2
Thumb suzuki s cross hybrid allgrip 28 Thumb suzuki s cross cenn k Thumb suzuki s cross Thumb suzuki s cross 1 Thumb suzuki s cross 2 Thumb scross Thumb suzuki s cross hybrid allgrip 17 Thumb suzuki s cross hybrid allgrip 29 Thumb content 02 s cross exterior high Thumb content 03 s cross exterior high Thumb content 04 s cross exterior high Thumb suzuki s cross hybrid allgrip 68 Thumb suzuki s cross hybrid allgrip 1 Thumb content 05 s cross exterior high Thumb content 06 s cross exterior high Thumb content 07 s cross exterior high Thumb content 08 s cross exterior high Thumb content 09 s cross exterior high Thumb content 10 s cross exterior high Thumb content 11 s cross exterior high Thumb content 13 s cross interior high Thumb content 12 s cross exterior high Thumb content 14 s cross interior high Thumb content 16 s cross shvsmildhybrid high Thumb content suzuki s cross 2022 Thumb content 15 s cross engine high Thumb content suzuki scross Thumb suzuki s cross hybrid allgrip 67

Nové Suzuki S-Cross je v predaji. Slovenský cenník poznáme už od oficiálnej premiéry

V Maďarsku vyrábané Suzuki S-Cross je na Slovensku v predaji ihneď od oficiálnej premiéry, ktorá prebehla 25. novembra 2021. Poďme bližšie nahliadnuť do slovenského cenníka.

Aj keď Suzuki hovorí o novej generácií, nový S-Cross je skôr veľmi dôkladným faceliftom výbehového prevedenia. Aj toto je však cesta, ako ušetriť na vývoji, na nákladoch a hlavne prinášať ešte stále dostupné autá, ktoré medzigeneračne šialene nezdražejú. Okrem toho, v čase chýbajúcich polovodičov môže staršia (no rozhodne nie zastaralá) technika pomôcť k lepšej dostupnosti áut, keďže optikou ponuky to na dnešnom trhu z globálneho nie je žiadne terno...

Viac informácií o novom S-Crosse nájdete v podrobnom článku:

Nové Suzuki S-Cross prichádza s osvedčenou technikou a motorom 1.4 BoosterJet

Nový S-Cross tak stojí na totožnej platforme ako predchodca, s rovnakým rázvorom osí kolies a dokonca ho poháňa aj rovnaké srdce pod kapotou. Ide o moderný turbobenzínový motor 1.4 BoosterJet s výkonom 95 kW (129 k), ktorému štandardne pomáha integrovaný štartér-generátor. Áno, ide o 48V mild-hybrid, za ktorý si pri Suzuki nemusíte priplácať (ide o štandard, jedinú motorizáciu v ponuke). No a na rozdiel od mnohých konkurentov, ktorí ponúkajú v základe trojvalcové motorizácie, v agregáte 1.4 BoosterJet pracujú štyri valce. K dispozícii je 6-st. manuálna aj 6-st. hydromeničová automatická prevodovka. Tromfom v rukáve je aj možnosť pohonu všetkých štyroch kolies s elektronicky riadenou medzinápravovou spojkou, ktorý v Suzuki volajú AllGrip.

Nový S-Cross tak stavia na tradičnom recepte značky, ale v novej generácii prináša aj podstatné vylepšenia. Nemám na mysli vonkajší dizajn, ten je vecou vkusu, no ide hlavne o prepracovaný interiér s úplne novým infotainment systémom. Multimediálny systém s väčším, 9-palcovým dotykovým displejom má konečne adekvátnu, kvalitnú grafiku a rýchlejšie reakcie. Už som mal možnosť ho vyskúšať a funguje veľmi dobre. Viac sa dozviete v redakčnom teste. Poďme sa však pozrieť na ceny.

Zdražel, no iba mierne

S-Cross síce oproti výbehovému modelu trochu zdražel, no nejde o markantný nárast cien (necelých 1000 eur). Ale pozor, novinka má už v základe napríklad 17-palcové zliatinové disky kolies alebo cúvaciu kameru. Starší model zasa kontruje automatickou klimatizáciou namiesto manuálnej, ktorú má nový S-Cross od druhého stupňa Premium. V podstate nás príjemne prekvapilo, že sa Suzuki podarilo udržať ceny na uzde. Automobilky to momentálne tiež nemajú ľahké a okrem európskej legislatívy im polená pod nohy hádže koronavírus a z toho vyplývajúce dôsledky. 

Porovnanie cien výbehového S-Crossu a novinky:

Kompletný cenník nájdete tu: Suzuki S-Cross 2022 CENNÍK


Základná verzia 1.4 BoosterJet vo výbave Comfort a s pohonom predných kolies štartuje na cene 19 290 eur. Ak chcete automat alebo pohon 4x4, musíte si S-Cross kúpiť vo vyšších výbavách. No už i Comfort je veľmi slušne vybavený, štandardne ponúka všetky elektricky ovládané okná, manuálnu klimatizáciu, LED predné a zadné svetlá, hill holder, cúvaciu kameru, 17-palcové zliatinové disky kolies, 7-palcový dotykový displej, lakťovú opierku, plejádu asistenčných systémov a dokonca aj adaptívny tempomat. Nejde o žiaden holobyt - ani opticky, ani výbavou. V podstate ak chcete verziu s pohonom predných kolies a manuálnou prevodovkou, v tejto výbave máte už všetko, čo reálne potrebujete. A za veľmi dobrú cenu...


Nadstavbou je výbava Premium (od 20 530 eur), v ktorej už kúpite aj model s automatickou prevodovkou (od 22 290 eur) alebo pohonom všetkých kolies (od 22 290 eur). Za štvorkolku aj automat sa všeobecne pripláca zhodne po 1760 eur. Ak chcete oba opčné prvky, za S-Cross zaplatíte minimálne 24 050 eur. V porovnaní s konkurenciou v triedy kompaktných crossoverov/SUV ide o jednu z cenovo najlepších ponúk. Navyše, druhý stupeň výbavy Premium pridáva monitorovanie mŕtveho uhla, predné a zadné parkovacie senzory, automatickú klimatizáciu, bezkľúčový prístup a štart, vyhrievané predné sedadlá, automatické stierače a svietenie alebo kožený volant.

V špičkových verziách Elegance (od 22 530 eur) a Elegance Plus (od 23 190 eur) dostávate top výbavu v podobe kamery s 360° pohľadom, leštené 17-palcové disky kolies, väčší 9-palcový dispelj infotainmentu, polokožené sedadlá alebo navigáciu. V prípade Elegance Plus dostávate za 660 eur navyše (oproti Elegance) ešte panoramatické strešné okno a centrálny reproduktor. Najdrahší a plne vybavený S-Cross s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies stojí 26 700 eur, s metalízou 27 130 eur.

Pokračujte na ďalšej stránke článku