Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb fp022 006jp Thumb fp022 007jp Thumb fp022 008jp Thumb fp022 009jp Thumb fp022 010jp Thumb bu022 009ex

Nový Jeep Avenger je tu. Pre značku ide o malú revolúciu

Jeep predstavil niekoľko nových modelov, z ktorých je pre Európu najdôležitejší práve Avenger s výrazným vzhľadom a prekvapením pri pohľade pod prednú kapotu. 

Aj keď sa podľa vydarených oficiálnych fotiek javí Avenger ako robustné SUV, v hierarchii značky sa zaradí po bok Jeepu Renegade. Pôjde tak o malé mestské SUV a konkurenta napr. pre elektrickú Opel Mokku, Peugeot e-2008 a pod. Prečo spomíname práve elektrických konkurentov? Pretože Jeep Avenger vo svojich útrobách skrýva výlučne plne elektrický, batériový pohon. Ide vôbec prvý sériovo vyrábaný elektromobil značky!

Stáť bude na elektrickej platforme Stellantisu s označením STLA Small, ktorá konštrukčne vychádza z EMP1. Práve na EMP1 stoja vyššie spomenuté elektromobily Oplu a Peugeotu. Avenger má mať praktický dojazd 400 km, štedrú svetlú výšku odkazujúcu na offroad korene americkej značky a výborné "terénne" uhly vďaka krátkym previsom a upravenému tvarovaniu nárazníkov. Základom má byť pohon predných kolies s jednomotorovou konfiguráciou, no k dispozícii bude aj verzia s dvoma elektromotormi a pohonom všetkých kolies s označením "4xe". 

Jeep Avenger jednoznačne zaujme aj dizajnom. To, že predné a zadné svetlá sa podobajú na model Duster rumunskej automobilky si znalci oboch áut isto všimnú, no Avenger má zároveň široký, atletický postoj s kolesami vytiahnutými do rohov karosérie. Aj ich rozchody vyzerajú z prvých fotiek veľmi štedro. Posúďte sami...

A nebude naň treba dlho čakať... Jeep Avenger sa oficiálne predstaví vo výstavnej premiére na autosalóne v Paríži 17. októbra 2022. A ihneď v teň deň sa bude dať objednať! Do showroomov značky dorazia prvé autá začiatkom roka 2023.

Jeep predstaví v Európe do roku 2025 štyri čistokrvné elektromobily. Avenger je prvou lastovičkou. Následne chce Jeep od roku 2030 na starom kontinente predávať len čisto elektrické vozidlá.

Advertisement