Thumb 2020qashqai Thumb nissan qashqai 007   k pia Thumb nissan qashqai spy2 Thumb nissan qashqai 003   k pia

Nový Nissan Qashqai 2021 bude meškať. Dôvodov je viacero

Nissan pokračuje v modelovej ofenzíve napriek tomu, že značka prechádza ťažkými časmi. No sú to práve nové modely, ktoré majú pomôcť Nissanu v celkovej obrode. Predstavenie nového Nissanu Qashqai, ktorý je na európskych trhoch najdôležitejším modelom značky, tu malo byť čo nevidieť. Sériová výroba však bude meškať.

Nissan predstavil v poslednej dobe niekoľko horúcich noviniek, a veru tie stoja za to. Poznáme napr. nový elektrický crossover Ariya alebo SUV Xtrail. 15. septembra ukážu nástupcu legendárneho Nissanu 370Z a európske trhy sa tešia najmä na etalón triedy crossoverov, Nissan Qashqai novej generácie. Bol to práve Qashqai, ktorý pri svojom uvedení na trh pritiahol ľudí k autám typu crossover a práve jemu do veľkej miery vďačíme za rozmach áut s týmto typom karosérie.

Prečítajte si tiež:

Nissan Ariya oficiálne: Crossover s poriadnou dávkou výkonu a dojazdu

Nissan plánoval začať sériovú výrobu nového Qashqai 2021 už o mesiac, v októbri 2020. To sa podľa Financial Times a dvoch nemenovaných zdrojov blízkych značke odkladá. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá negatívne ovplyvňuje nábeh výrobného procesu snáď po všetkých stránkach a ktorá oddialila vývoj a zmenila priority značky. Dôvodom má byť tiež Brexit a čakanie na dohodu EÚ a Spojeného kráľovstva. Dve tretiny z ročnej produkcie 500 tisíc kusov áut v Sunderlande tvorí práve model Qashqai. Nový termín začatia výroby európskeho bestsellera má byť najskôr v apríli 2021. Nové Qashqaie sa tak omeškajú o viac ako pol roka. 

Odporúčame:

Motor Nissan SR20: Menej známy, no jeden z najlepších štvorvalcov!

To však nemusí byť zábranou pre oficiálne predstavenie novinky, ktorá už klope na dvere. Oficiálny termín premiéry nepoznáme, no Qashqai má byť dokončený a pripravený pre dlho očakávané predstavenie. Značka v najbližších mesiacoch sľubuje množstvo noviniek a informácii, snáď dôjde aj na oficiálne fotky. My si tak kompaktný crossover budeme môcť pozrieť oveľa skôr, ako v polovici roka 2021. 

PS: Na úvodnej fotke je súčasná podoba Nissan Qashqai.

Zdroj: Autoexpress, Carscoops