Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb opel astra 2022 render Thumb opel astra 2022 Thumb content opel astra 2022 teaser  1 Thumb content opel astra 2022 teaser Thumb content opel astra 2022 teaser  2 Thumb content opel astra 2022 teaser  3 Thumb content opel astra 2022 teaser  4

Nový Opel Astra 2022 môže vyzerať takto. Toto o ňom zatiaľ vieme

Opel chystá novinku v podobe kompaktnej Astry. Tá bude po prvýkrát stáť na základoch nového Peugeotu 308 a podľa posledných záberov maskovaných prototypov prevezme aj základné tvary karosérie, siluetu a niektoré detaily.

Do vykreslenia podoby novej Astry sa už tradične pustil známy grafik webu Kolesa.ru, ktorý sa do následnej sériovej podoby triafa s obdivuhodnou presnosťou. Nová Astra dostane prednú masku v retro-modernom štýle Opel Vizor, ktorú sme po prvýkrát videli na novej Mokke. Karoséria má pripomínať nový Peugeot 308, a to vôbec nemusí byť na škodu veci. Samozrejme, Opel nasadí odlišné vzhľadové detaily v prednej a zadnej časti. V galérii tiež nájdete prvé oficiálne zábery niektorých detailov novej Astry.

Čo o novej Astre 2022 už vieme?

Ústredným bodom vonkajšieho dizajnu je maska Opel Vizor, ktorá sa prvý raz objavila na novom modeli Mokka a teraz sa predstavuje v ešte rozvinutejšej verzii. Nová tvár značky sa tiahne cez celú prednú časť vozidla a obsahuje plne integrované technológie, ako sú napríklad mimoriadne úzke adaptívne svetlomety IntelliLux LED, ktoré do segmentu kompaktných vozidiel opäť raz prinesú inovácie. Vzadu bude mať Astra namiesto loga značky štítok so svojím názvom.

Nová generácia digitálneho kokpitu Pure Panel s plne zasklenými plochami má evokovať integrovanú masku Opel Vizor s dvoma širokouhlými displejmi, ktoré zobrazujú  informácie v horizontálnom formáte orientovanom na vodiča. Fyzické ovládacie tlačidlá sú zredukované na minimum v podobe jemne vypracovaných klávesov. Chýbať nebudú ani špičkové ergonomické sedadlá - typický znak Opelu.

Opel tvrdí, že Astra novej generácie bola navrhnutá a skonštruovaná v nemeckom Rüsselsheime. No my už vieme, že Opel, patriaci do koncernu Stellantis, využije pre Astru platformu EMP2 nového Peugeotu 308. Spoločné budú motorizácie aj technický základ. Nová Astra by tak mala prevziať túto paletu motorizácií. 

Popri dvoch verziách turbobenzínového trojvalca 1.2 l s výkonom 81 kW/110 k a 96 kW/130 k prichádza nový Peugeot 308 aj so štvorvalcovým turbodieselom 1.5 l 96 kW/130 k. K dispozícii je so 6-st. manuálnou a 8-st. meničovou automatickou prevodovkou Aisin. Základná benzínová verzia bude dostupná len s manuálom. Vrcholom sú dve plug-in hybridné motorizácie so základom v turbobenzínovom štvorvalci 1.6 l. Slabšia ponúkne celkovo 132 kW/180 k, silnejšia až 162 kW/225 k. 

Nabíjateľné hybridy využívajú pohon prednej nápravy. K sile spaľovacieho motora sa pridáva 81 kW/110 k elektromotor, ktorý čerpá energiu z lítium-ionového akumulátora s kapacitou 12,4 kWh. Rozdiel v celkovom systémovom výkone je dôsledkom odlišného softvérového naladenia, ale aj sily samotného turbomotora. V slabšej verzii má 110 kW/150 k, v silnejšej 132 kW/180 k. Oba hybridy spolupracujú výlučne s 8-st. automatickou meničovou prevodovkou Aisin. V elektrickom režime prejdú približne 60 km.

Astra bude v ponuke ako päťdverový hatchback a tiež kombi Sports Tourer. Výroba sa začne tento rok v závode v Rüsselsheime. Podrobné informácie zverejnia už čoskoro.

Zdroj foto: Kolesa.ru