Kia 1140x190
Thumb opel astra by irmscher 1 Thumb opel astra by irmscher 2 Thumb opel astra by irmscher 3 Thumb opel astra by irmscher 4 Thumb opel astra by irmscher 5 Thumb opel astra by irmscher 6 Thumb opel astra by irmscher 7 Thumb opel astra by irmscher 8 Thumb opel astra by irmscher 9 Thumb opel astra by irmscher 10 Thumb opel astra by irmscher 11 Thumb opel astra by irmscher 12 Thumb opel astra by irmscher 13 Thumb opel astra by irmscher 14

Nový Opel Astra dostal tuningové diely od Irmscheru

Tradičný tuner Irmscher prináša jeho predstavu o "vytunenej" Astre. Ide o jednu z prvých úprav nemeckého kompaktu novej generácie.

Irmscher nie je na poli úprav Oplov žiadnym nováčikom a v zlatom veku tuningu prinášal množstvo dielov a bodykitov pre športové aj menej športové modely s bleskom v znaku. Došlo dokonca aj na prvú generáciu rodinného MPV Zafira. Pred pár dňami však ukázal niekoľko prevedení novej Astry, ktorá si svojimi dynamickými proporciami tuningové okorenenie priam pýta.

Odporúčame:

Nový Opel Astra 2022 je v predaji. Poznáme ceny, verzie a motorizácie na Slovensku

Pre fanúšikov niekdajších športových modelov Oplu s označením OPC tak môže byť "aftermarketové" riešenie aspoň malou náplasťou na koniec tejto divízie. Ale pozor, Irmscher sa venuje hlavne vzhľadu a optickým úpravám exteriéru a interiéru. Technika pod kabátom ostáva totožná, až na možné zníženie podvozka.

Astra od Irmscheru dostala do vienka špeciálny bodykit, obsahujúci nadstavce prahov, športový predný a zadný nárazník a špecifické disky kolies s priemerom 18 a 19 palcov. Bočné prahy tak opticky Astru znížili, spolu s odlišne tvarovanými nárazníkmi je kompakt doslova prisatý k vozovke. Z hľadiska mechanických úprav Irmscher spomína ďalšie zníženie svetlej výšky o 3 cm, o ktoré sa zaslúžili kratšie športové pružiny. K dispozícii sú tiež rôzne polepy karosérie alebo viacfarebné lakovanie.

Zmenami prešla aj kabína. V nej sa Irmscher zameral na vlastné, prémiové čalúnenie sedadiel a bočných obkladov dverí. Zvoliť si môžete z niekoľkých farebných kombinácií a materiálov. Celkovo tak kvalitné poťahové materiály zvýšia celkový prémiový dojem z interiéru Astry.

Pod kapotou ostáva všetko "po starom", žiadne zvyšovanie výkonu sa nekoná. Mimochodom, v novej generácii Astry si zákazníci môžu vybrať medzi čisto elektrickým pohonom, plug-in hybridným alebo klasickým spaľovacím motorom. Rozsah výkonu siaha od 81 kW (110 k) do 165 kW (225 k). 

Prečítajte si tiež:

Opel Astra 2022 1.2 Turbo GS Line: Prvé dojmy (VIDEO)

Vrcholom portfólia pohonov je Astra vo verzii plug-in hybrid. Ponúka systémový výkon 165 kW (225 k) a maximálny krútiaci moment 360 Nm. Vysoký výkon zaisťuje spolupráca medzi spaľovacím motorom a elektromotorom. Benzínový 1,6-litrový štvorvalec dodáva výkon 133 kW (180 k). Elektromotor dosahuje výkon až 81 kW (110 k). Výkon sa na prednú nápravu prenáša prostredníctvom meničovej osemstupňovej automatickej prevodovky Aisin.

Alternatívne je k dispozícii aj hybridná verzia so systémovým výkonom 132 kW (180 k). Maximálny krútiaci moment aj tu predstavuje výrazných 360 Newtonmetrov. Benzínový motor v tomto prípade prispieva výkonom 110 kW (150 k). Oba plug-in hybridné modely ponúkajú pri jazde slušnú dávku dynamiky. Zrýchľujú z 0 na 100 km/h za 7,7, respektíve 7,9 s a dosahujú maximálnu rýchlosť až 235 a 225 km/h (elektronicky obmedzená). V ponuke sú aj štandardné, spaľovacie motory. Benzínový 1,2-litrový trojvalcový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dosahuje výkon 81 kW (110 k). Motor je navyše k dispozícii aj s výkonom 96 kW (130 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s osemstupňovou automatickou prevodovkou Aisin. Dosahuje maximálny krútiaci moment 230 Nm už od 1 750 ot./min. Naftový 1,5-litrový štvorvalcový motor s výkonom 96 kW (130 k) poskytuje maximálny krútiaci moment 300 Nm už od 1 750 ot./min. a je k dispozícii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s osemstupňovou automatickou prevodovkou.