Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb newopelfrontera  4 Thumb newopelfrontera  2 Thumb newopelfrontera  1 Thumb newopelfrontera  3 Thumb newopelfrontera  6 Thumb newopelfrontera  7 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb newopelfrontera  5 Thumb newopelfrontera

Nový Opel Frontera 2025 na prvých záberoch

Opel zverejnil prvé zábery reinkarnovaného mena Frontera. Nejde však o drsný offroad s rámovým podvozkom ako pred viac ako 20 rokmi, ale o moderný kompaktný crossover.

Nový crossover so znakom blesku bude od samého začiatku k dispozícii ako batériové elektrické vozidlo, prípadne si zákazníci budú môcť zvoliť spaľovací variant so 48-voltovou hybridnou technológiou. Podrobnosti o motoroch zatiaľ nepoznáme. Hierarchicky sa zaradí nad model Mokka. Na prvých fotkách to vyzerá na kompaktný crossover s objemnejšou a priestrannejšou kabínou ako v prípade Mokky a potvrdzujú to aj vonkajšie rozmery s dĺžkou 4,38 m. Frontera sa tak približuje Grandlandu. Opel tak využil slávne meno pre nové auto, ktoré však s tým "starým" nemá veľa spoločného. 

V strede prednej masky Opel Visor sa vyníma nový emblém značky Opel v tvare blesku, tzv. „Blitz“, ktorý oslavuje svoj debut na sériovom modeli. Čierna maska plynulo prepája LED svetlomety s automatickým prepínaním diaľkových svetiel a znak blesku v strede. Karoséria pôsobí na prvý pohľad robustne a uhladene. Základnými tvarmi pripomína kolegu z koncernu Stellantis, model Citroen C5 Aircross.

Predné sedadlá disponujú patentovanou funkciou Intelli-Seat. Jej podstatou je medzera, ktorá znižuje tlak na kostrč a zaručuje vyšší komfort aj pri dlhých jazdách po diaľnici. Okrem toho sú sedadlá nielen detailne prepracované a vytvarované, ale vďaka kontrastnému prešívaniu aj veľmi dobre vyzerajú. Ďalej je k dispozícii čalúnenie sedadiel zhotovené z plne udržateľného recyklovaného materiálu.

Frontera bude mať aj chladenú bezdrôtovú nabíjačku mobilných zariadení. Cestujúci majú zároveň k dispozícii dva USB konektory vpredu a ďalšie dva v druhom rade. Väčšie zariadenia, ako napríklad tablety, ktoré by sa za bežných okolností do kabíny riadne nezmestili, je možné bezpečne uskladniť v stredovej konzole, kde sa upevnia pomocou pružného popruhu. Drobnosti, ktoré nosíte každý deň so sebou si zasa môžete odložiť do otvorených úložných priehradiek v kabíne, kde sa vďaka gumeným podložkám nebudú posúvať a buchotať. Pasažieri v druhom rade môžu využívať vrecká na smartfóny zabudované do operadiel predných sedadiel.

Pred sklopením zadných sedadiel ponúka kufor vyše 460 litrov batožinového priestoru – a po ich sklopení sa dostupný objem zvýši až na 1 600 litrov. Zvýšenú mieru všestrannosti vozidlu dodáva aj zadné lavicové sedadlo delené v pomere 60 : 40 či druhá podlaha batožinového priestoru dostupná v štandardnej výbave. Zákazníci, ktorí si potrebujú na cestu pribaliť ešte viac batožiny alebo chcú naplno využiť vyše 200-kilogramovú nosnosť strechy, si môžu za príplatok vybrať praktické pozdĺžne strešné nosiče.